Hamas pakkus Iisraelile 135-päevalist vaherahu | Välismaa

2249130h3d4ct24

Tere tulemast Eestisse! Hamas pakkus Iisraelile 135-päevalist vaherahu, mis tõotab tuua lootust ja rahu Lähis-Ida konflikti. See pakub võimalust lõpetada juba aastaid kestnud vägivald ja luua platvorm dialoogiks. See saab olema oluline samm selle piirkonna ajaloos ning võib tuua kaasa stabiilsuse ja heaolu kõigile osapooltele. See uudis mõjutab mitte ainult Lähis-Ida, vaid ka kogu maailma. Loodame, et see vaherahu on samm õiges suunas ja toob kaasa rahu ja heaolu kõigile.

Iisraeli relvajõudude surve alla jäänud Palestiina terroriorganisatsioon Hamas on pakkunud välja relvarahuplaani 135 päevaks, mille käigus vabastataks kõik Iisraeli pantvangid, kuid Iisrael peaks vastutasuks Gaza sektorist täielikult taanduma.

Tegemist on vastusega eelmisel nädalal Katari ja Egiptuse vahendusel kokku pandud relvarahu kavale, mille on heaks kiitnud ka Iisrael ja USA. Hamasi plaan näeb ette vaherahu kolme etappi: kõigepealt vahetataks Iisraeliga vange, siis algaks Gaza ülesehitamine ning Iisraeli väed lahkuks täielikult.

“Oleme nüüd andnud oma vastuse oma vendadele Kataris ja Egiptuses. Nemad on selle ameeriklastele andnud ja [need] teisele osapoolele edastanud. Nüüd ootame teise osapoole vastust. Loodame, et kui jumal tahab, siis see plaan liigub edasi. Tähendab, nüüd ootame, milline on teise osapoole vastus,” rääkis Hamasi poliitikabüroo liige Izzat Al-Risheq.

Iisraeli peaminister Benyamin Netanyahu lükkas Hamasi pakutud relvarahu tingimused tagasi ja ütles äsja peetud pressikonverentsil, et Iisraeli jaoks on vastuvõetav vaid absoluutne võit Hamasi üle ning Iisraelile peab jääma õigus ja võimalus Gazas igal ajal tegutseda.

Netanyahu nimetas Hamasi nõudmisi veidrateks ja ta rõhutas, et need ei vii kuhugi. Netanyahu hinnangul on absoluutne võit mõne kuuga võimalik.

Kokkuvõttes võib öelda, et Hamas pakutud 135-päevane vaherahu Iisraelile on oluline samm konflikti leevendamise suunas. See annab lootust rahulepingu saavutamiseks ning võimaldab mõlemal poolel astuda edasi dialoogi suunas. Samas tuleb meeles pidada, et konflikti lahendamine nõuab pikaajalist ja pühendunud jõupingutust kõigilt osapooltelt. Oluline on jätkata läbirääkimisi ja olla valmis kompromissideks, et saavutada kestev ja stabiilne rahu Lähis-Idas. Asetades inimeste heaolu esikohale, saame luua aluse rahumeelsele ja õitsvale tulevikule kõigile piirkonna elanikele.

Loe rohkem:  ERR Poolas: uus valitsus alustas õigussüsteemi iseseisvuse taastamist | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga