Haki galeriis avaneb Soome kunstniku Kaisu Koivisto näitus “Sellest maailmast” | Kunst

2285319h7079t24

Tere tulemast Haki galeriisse, kus avatakse põneva Soome kunstniku Kaisu Koivisto näitus “Sellest maailmast”. Koivisto looming on täis sügavat sümbolismi ja emotsioone, mis kajastavad tema unikaalset nägemust maailmast. Tema looming on täis värve, mustrite ja tekstuuride mängu, mis haaravad vaataja täielikult endasse. See näitus on tõeliselt inspireeriv ja avab uksed uude maailma kunsti armastajatele. Ära jää sellest võimalusest ilma ja külasta seda imelist näitust Haki galeriis.

Sel reedel avatakse Tartus asuvas Hagi galeriis Helsingis tegutseva multidistsiplinaarse visuaalkunstniku Kaisu Koivisto näitus “Sellest maailmast”, kus saab näha taaskasutatud materjalidest ja terasest skulptuure ning joonistustest koosnevat installatsiooni.

Kaisu Koivisto kunstipraktika lähtekohad on tihedalt seotud koha, ajaloo ja materjalidega. Teda köidavad materjalide elutsüklid – nii vastupidavus kui ka haprus. Ajaloohuvi on viinud kunstniku uurima postindustriaalseid linnaruume ja tehaseid ning külma sõja ajastust mahajäetud militaaralasid Ida-Euroopas. Lisaks uurib ta looduse ja kultuuri ristumiskohti ning viise – kuidas inimkond loodusnähtusi rakendab, ära kasutab või kontrollib.

“Olevik on pidevalt muutuv ja ebakindel,” kirjeldas Kaisu Koivisto Haki galeriis avatava näituse lähtepunkti. “Skulptuurisari “Kaitsjad” räägib toimetulekust igapäevases keskkonnas ettetulevate tundmatute elementidega. “Ajalugude struktuurid” on aga joonistustest koosnev installatsioon, milles ma kasutasin 1990. aastal ilmunud Cambridge Biographical Dictionary lehekülgi, kuhu joonistades püüdsin näidata sõnastiku killustatud ajalugu ja tähendusi,” lisas Koivisto.

Kaisu Koivistol on magistrikraad Helsingi Kunsti- ja Disainiülikoolist. Tema tegevust kunstnikuna on tunnustatud mitmete auhindade ja stipendiumitega. Koivisto loomingut on esitletud muuhulgas Helsingi kaasaegse kunsti muuseumis Kiasma, Madris asuvas Reina Sofia muuseumis, Kumu kunstimuuseumis, PS 1 galeriis New Yorgis, Tokyos ja Veneetsia biennaalil.

Kaisu Koivisto näitus “Sellest maailmast” avaneb 1. märtsil ning seda saab külastada kuu lõpuni. 

Loe rohkem:  Pildid: Typa rõdugaleriis avati Liis Ringi näitus "Käes/olev" | Kunst

Kaisu Koivisto näitus “Sellest maailmast” avamine Haki galeriis on olnud suurepärane sündmus kunstihuvilistele Eestis. Soome kunstniku looming on kõnetanud külastajaid oma sügava sõnumiga ning ilusate detailidega. Koivisto oskus luua kunstiteoseid, mis kõnelevad inimeste ja looduse vahelisest suhtest, on imetlusväärne. Näitus on pakkunud külastajatele uut perspektiivi maailmale ning on kindlasti jätnud unustamatu mulje kõigile, kes on osa saanud sellest kunstielamusest. Tunnen end õnnelikuna, et sain osa võtta sellest erilisest näitusest ja loodan näha rohkem Kaisu Koivisto loomingut tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga