Haapsalu Väikese Viigi kalad hukkusid | Eesti

2260902h1428t24

Tere tulemast Haapsallu, kus hiljuti toimus traagiline juhtum – Väikese Viigi kalad hukkusid. See kurb sündmus pani kogukonna muretsema ja looduskaitsjad küsivad endalt, mis võis sellest põhjustada. Kalade hukkumine on vaid üks näide sellest, kuidas meie keskkond võib olla ohus. See paneb meid mõtlema, kuidas saame paremini hoolitseda meie looduse eest ja tagada, et see kallis ressurss säiliks tulevastele põlvedele. Haapsalu on võtnud endale ülesandeks uurida ja lahendada seda küsimust ning loodame, et meie elanikkond ühineb meie jõupingutustega.

Haapsalus asuv Väike Viik on jäänud paksu jääkatte tõttu sellel talvel ummuksisse ja paljud sealsed kalad on hukkunud. Vabatahtlik kalakaitse alustas neljapäeval Väikese Viigi jäässe aukude puurimist ja vee hapnikuga rikastamiseks mõeldud pumpamist.

Väike Viik on Haapsalus asuv kunagisest lahest tekkinud ja praeguseks merest eraldunud veekogu. Tänavuse küllaltki karmi talve tõttu on selle jääkiht kasvanud paksuks ja olukorra on hullemaks teinud jääl olev lumi, mis takistab fotosünteesi. Esimesed kuuldused Väikese Viigi kalade hukkumisest olid jaanuaris. Sellel nädalal taas sotsiaalmeediasse jõudnud info tõmbas vabatahtliku kalakaitse tähelepanu.

“Mis me siin teha saame? Puurime auke, hakkame vett pumpama ja lükkame siis lund vähemaks jää pealt nii palju, kui siis jõuame ja jaksame. Täna on meil siin abiks kolm inimest pluss siis omavalitsuse poolt on ka siis kaks inimest,” rääkis vabatahtliku kalakaitse Pärnumaa välijuht Agnes Lillemets.

Haapsalu kohtumaja lähedal Väikese Viigi servas asuvas jäälõhes võis näha täna nii hukkunud kalu kui ka veel õhupuudust trotsivaid isendeid. Teatud määral on paratamatu, et karm talv jätab mõne veekogu kalastikule oma jälje. Lillemets loodab siiski, et midagi õnnestub Väikeses Viigis päästa.

Loe rohkem:  Madise: jõukohane automaksu määr vajab hoolikat kaalumist | Eesti

“Keegi oli kommenteerinud, et kuu aega on see olukord juba olnud, ma arvan, et kahjuks vist on juba enamus läinud, aga ehk midagi saame ikka ära teha. Kellegi jaoks kindlasti,” ütles Lillemets.

Lillemets kutsus kohalikke üles, et need jätkaksid Väikese viigi jäässe aukude puurimisega ka järgnevatel päevadel. Munitsipaalettevõte Haapsalu Linnahooldus tegi Väikese Viigi jäässe kalade jaoks auke ka jaanuaris.

In conclusion, the incident of the death of the fish in Väike Viik is a concerning issue that needs to be addressed promptly. The possible causes of the fish kill, such as pollution or lack of oxygen, should be thoroughly investigated and measures should be taken to prevent such incidents from happening again in the future. It is important to protect the natural environment and maintain the health of the aquatic ecosystem in Väike Viik. Local authorities and environmental agencies should work together to prevent further damage and ensure the well-being of the marine life in the area.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga