Tere tulemast Eestisse! Galerist Piia Ausman on kunstimaailmas tuntud oma julgete vaadete ja uudsuse poolest. Tema viimane näitus on tekitanud palju kõneainet – inimesed kardavad, et suur maal teeb ruumi väiksemaks. Ausman on alati julgelt väljendanud oma arvamust ja kunstimaailmas tema sõna kaalub. Tema näitused ja kunstikogud on alati säravad ja kordumatud ning kutsuvad külastajaid avastama uusi perspektiive kunstimaailmas. Kui oled kunstiarmastaja ja otsid midagi uut ja põnevat, siis Galerist Piia Ausmani näitused on kindlasti külastamist väärt!
Haus galerii alustab uut aastat näitusega “Monumentaalne”, mis toob fookusse suure formaadi ja selle, kuidas panna erinevad teosed väikeses ruumis sõbralikult koos eksisteerima.
Galerist Piia Ausman ütles, et näitus “Monumentaalne” ei eksponeeri küll klassikalises mõttes monumentaalmaale, kuid toob kokku tuntud autorid, kellele on omane isikupärane lähenemisviis just suuremõõtmelisele pildile.
“Inimesed tihtipeale pelgavad suurt formaati – et kui teos kipub üle meetri minema, ei oska nad seda interjööri paigutada. Ometi on suurel formaadil ilus jõuline kunstienergia, mis tänapäeva minimalistlikes ja rahulikes interjöörides ilusat meeleolu loob. Nii kummaline kui see ka ei tundu, siis inimesed kardavad, et suur formaat teeb ruumi väiksemaks, aga see teeb ruumi hoopiski suuremaks. Piltidesse on perspektiivid sisse maalitud ja meie silm vaatab seinast kaugemale,” selgitas Ausman.
Haus galerii ruumide salongilik atmosfäär pakub ideid, kuidas 18 väga erineva käekirjaga autori teosed hakkavad üksteist esile tõstma, rõhutama ja võimendama. “Nii nagu me koduses keskkonnas ei vaata ühte autorit ühes toas, vaid meil on võib olla mitmeid erinevaid autoreid nii väikeses kui suures formaadis,” märkis galerist.
Näitus “Monumentaalne” on Haus galeriis avatud märtsi alguseni.
In conclusion, Galerist Piia Ausman’s perspective on art and its impact on people’s perception of space is thought-provoking. Her insight into the fear that some people have of larger paintings making a room feel smaller challenges the traditional understanding of art’s relationship with space. Ausman’s approach to art and its effects on our surroundings opens up a new dialogue within the art world. It encourages us to reconsider the ways in which art interacts with our environment and how it shapes our experiences. Overall, Ausman’s perspective offers a fresh and unique angle on the intersection of art and space.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus