Galerii: virmalised Saaremaa põhjarannikul | Eesti

2293797hef1et24

Tere tulemast Saaremaale – Eesti suurimale saarele, kus loodus pakub alati üllatusi ja võlusid! Galeriis: virmalised Saaremaa põhjarannikul, avaneb teie silme ees imeline vaatepilt öistest tantsivatest valgusmängudest taevas. See kaunis nähtus on midagi, mis jääb meelde kogu eluks. Kas võite ette kujutada midagi võimsamat kui vaadata virmalisi peegeldumas meres? Tulge ja avastage see maagiline koht ning laske end võluda Eesti looduse iluga.

Pühapäeva hilisõhtul nägi Saaremaa põhjarannikul lummavat vaatepilti ehk virmalisi. Visuaalselt ägedat loodusnähtust oli näha ka mujal Eestis.

Virmalised ehk põhjavalgus ja ka lõunavalgus on atmosfääri kõrgemates kihtides esinev optiline nähtus, mille põhjustajaks on päikeselt lähtuvate laetud osakeste (nn päikesetuule) kokkupõrked maa atmosfääri osakestega.

Virmaliste tekkimise keskmine kõrgus on 105 km maapinnast. Virmaliste esinemise tõenäosus on tihedas seoses magnettormidega, sest mõlemat põhjustab sama nähtus – päikesetuul.

Kokkuvõttes võib öelda, et Saaremaa põhjaranniku kaunid virmalised pakuvad maagilist vaatepilti, mis võtab hinge kinni. Need eredavärvilised taevalaotused on tõeline loodusvaatemäng, mis on väärt imetlemist ja jäädvustamist. Seega tasub kindlasti külastada Saaremaa põhjarannikut, et kogeda seda unustamatut ilu oma silmaga. Eesti loodus on tõeliselt imeline ja virmalised on vaid üks näide sellest, kui võluv ja kordumatu see maa on.

Loe rohkem:  Otse kell 15: Metsola pressikonverents koos Kallasega ja kõne riigikogus | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga