Galerii: Tallinna Mustamäe kiriku põhiosa on valmis | Eesti

2247528h18f6t24

Tere tulemast Tallinna Mustamäe kirikusse! Viimaks on valmis saanud põhiosa renoveerimistöödest ning galeriis saab nüüd imetleda selle kauni ajaloolise hoone ilu. See on olnud pikk ja põhjalik protsess, kuid tulemus on seda väärt. Kiriku galerii on täis põnevat ajalugu ja kaasaegset kunsti ning on kindlasti külastamist väärt kõigile kunstihuvilistele. Tulge avastama ajaloolist ja kultuurilist pärandit, mis on koduks mõnedele Eesti kaunimatele kunstiteostele.

Mustamäe linnaosa esimene ja seni ainus kirik on peaaegu täiesti valmis, ütles Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) Mustamäe Maarja Magdaleena koguduse vaimulik Tiina Klement.

“Maja on peaaegu valmis, puuduvad detailid kirikuruumidest, nagu altar ja üks rist seinalt,” sõnas Klement.

Kiriku sisseõnnistamine toimub 2. juunil.

Mustamäe Maarja Magdaleena kirik on multifunktsionaalne uusehitis, mis lisaks kirikusaalile hõlmab endas mitmesuguseid ruume nii toitlustamise, konverentside kui erinevate huvitegevuste tarvis.

3. juulil 2012 allkirjastati leping EELK ja Tallinna linna vahel, mille alusel anti EELKle hoonestusõigus kiriku ehitamiseks Tallinnasse Mustamäele Kiili tn 9 kinnistule.

21. märtsist kuni 21. juunini 2013. aastal toimus arhitektuurikonkurss Mustamäele kiriku ehitamiseks. Konkurssi toetas Eesti Arhitektide Liit. Osales 31 kollektiivi. 28. augustil 2013. aastal kuulutati võitjaks Karisma Arhitektide töö Fiat Lux, millele andsid heakskiidu nii žürii kui ka koguduse liikmed.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Tallinna Mustamäe kiriku põhiosa valmimine on oluline sündmus kogukonna ja koguduse jaoks. See on pikk ja pingeline protsess, kuid lõpuks on tulemus seda väärt. Uus kirik toob kaasa uusi võimalusi usulisteks ja kultuurilisteks sündmusteks ning pakub kogukonnale kohta, kus saab kokku tulla ja ühiseid väärtusi jagada. Loodame, et uus kirik saab olema avatud kõigile ja toob rõõmu ja inspireerimist kogu piirkonnale.

Loe rohkem:  Sinisalu: Venemaal tegeleb Eesti vastase luuretegevusega sadu inimesi | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga