Galerii: Raul Meele ja Krzysztof Pietka ühisnäitus “Ülemlaul” | Kunst

1709918053 2299935h006at24

Tere tulemast Raul Meele ja Krzysztof Pietka ühisnäitusele “Ülemlaul”! Selles kaunis galeriis saavad kunstihuvilised nautida kahe andeka kunstniku loomingut, mis sulandub kokku ainulaadsel viisil. Raul Meele ja Krzysztof Pietka on loonud teoseid, mis kõnelevad sügavast tundest ja emotsioonidest, viies külastajad teekonnale läbi värvi ja kujundite maailma. Olge valmis avastama uusi perspektiive ja kogema kunsti võlujõudu selle kaasahaarava näituse raames!

Kunstihoone Lasnamäe paviljonis avati reedel Raul Meele ja Krzysztof Pietka ühisnäitus “Ülemlaul”. Mõlemad kunstnikud ammutavad inspiratsiooni heast ja kurjast, õudsest ja ülevast.

Näituse kuraator Tamara Luuk on ühisesse ruumi toonud sõnapildid Raul Meele sarjadest Saalomoni “Laulude laul” ning Gulagi teemalisest teosest “Oni naši”. Krzysztof Pietka on pool sajandit noorem Poola maalikunstnik, kelle elu on jagatud intensiivsetesse maalimistsüklitesse, mille jooksul valmivad üksteise järel kümned teosed.

“Ammutan oma ideid maalide jaoks mulle kõige lähedasemast piirkonnast, sest elan endise Auschwitz-Birkenau koonduslaagri asukohas, niinimetatud Auschwitz-Birkenau hävituslaagri huvivööndis. Need alad on minu perekonna sünnimaa, mis on mulle väga oluline. Ma ammutan oma ideid maalide jaoks mulle kõige lähedasemast ruumist, oma perekonna ajaloost, omaenda kogemustest ja kõigest, mis on minu jaoks kõige tähtsam,” ütles kunstnik Krzysztof Pietka.

“Kõige selle kõrval, mida me praegu läbi elame, ei saa ükski meist öelda, et me ei ole rahutud, et meil ei ole piskut ebamäärast hirmu tuleviku ees ja peaaegu kõik kunstnikud, muusikud ja filmitegijad räägivad sellest. See näitus räägib natuke teistmoodi samast asjast. Ta ütleb, et tegelikult kõik on paralleelne ja läbipõimunud. On kuri, on hea, ja peaaegu on nii, et üks tingib teist ja võibolla inimese elu ülesanne ongi see, et ta püüab aru saada kurjast ja heast, neid eristada ja võtta seisukoht. See näitus ei võta seisukohta, aga ta annab emotsionaalselt mõlema variandi väga tugevalt kätte,” ütles näituse kuraator Tamara Luuk.

Loe rohkem:  Edith Karlson esindab Eestit Veneetsia biennaalil näitusega "Hora lupi" | Kunst

Kokkuvõttes võib öelda, et Raul Meele ja Krzysztof Pietka ühisnäitus “Ülemlaul” on olnud silmapaistev kunstisündmus Eestis. Nende kunstiteosed kõnelevad sügavast emotsionaalsest väljendusest ja visuaalsest löövusest, mis suudavad vaatajates kõikehõlmavat tunnet tekitada. Kunstnike looming on paelunud külastajaid ning pakkunud uusi mõtteid ja perspektiive kunsti maailmas. Näituse tulemusena on mõlemad kunstnikud jätnud jälje Eesti kunstiskeenel ning näidanud oma võimekust ja loovust. “Ülemlaul” on olnud edukas ja inspireeriv näitus, mis jätab vaatajatele sügava mulje ja mida väärib kindlasti tunnustust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga