Galerii: Rakvere Teatris algasid suvelavastuse “Lahkumine” proovid | Teater

2313621ha414t24

Tere tulemast Rakvere Teatrisse, kus suveõhtud saavad veelgi kaunimaks tänu uuele suurejoonelisele lavastusele “Lahkumine”. Galeriis algasid proovid, kus talentlikud näitlejad ja lavastajad panevad kõik endast oleneva, et tuua publikuni unustamatu teatrielamus. “Lahkumine” jutustab südamliku loo armastusest, kaotusest ja taasleidmisest, puudutades igaühe südant. Olge valmis naerma, nutma ja kaasa elama sellele võimsale lavastusele, mis jääb teile kauaks meelde. Ärge jätke vahele seda unikaalset teatrielamust!

Juuni alguses Loobu mõisas esietenduva suvelavastuse “Lahkumine” trupp kogunes eile Rakvere Teatri proovisaali esimeseks lugemiseks. Lavastaja Peeter Raudsepa käe all tuuakse lavale Eestis seni tutvustamata, kuid ingliskeelses maailmas hinnatud autori Philip Osmenti näidend “Lahkumine” (“Leaving”).

Näidendi sündmused viivad vaataja täiesti tavalisse tänapäeva iiri perekonda. Vanem poeg on jäänud koos ema ja isaga kodutalusse toimetama. Noorem poeg on naasmas ülikoolist koju jõulupuhkusele. Pühade-eelsed ettevalmistused võtavad aga sootuks ootamatu pöörde. Kahe venna iseloomud ei saaks olla erinevamad ja õli niigi tuleohtlikesse suhetesse lisab vanema venna pruut, kes on sisse võetud mõlemast.

Lavastaja sõnul päästab meid enesehävitusest inimese vaba loovus. “Ükspuha kui palju me ka arvame end teistest inimestest hoolivat ja neid hoidvat, võib piir elu ja surma vahel osutuda väga hapraks, seda meie pahaaimamatult öeldu või ütlemata jäetu tõttu,” selgitas Raudsepp ja lisas: “Poeesial on inimese elus sama oluline roll kui majandusel. Ja ühiskond, mis seda ei tunnista, kaua ei ela.”

Osades Rainer Elhi, Ülle Lichtfeldt, Laura Niils, Jaan Rekkor (Eesti Draamateater, Endla), Johannes Richard Sepping

“Lahkumine esietendub Loobu mõisa aidas 7. juunil 2024.

Kokkuvõttes võib öelda, et Rakvere Teatri suvelavastuse “Lahkumine” proovid on täies hoos ning ootame põnevusega selle etendust. Proovi ajal on näha, kui pühendunud ja kirglikud on teatri loojad oma töös ning kui suure innuga nad selle lavastuse ellu viimisele pühenduvad. Publikul on kindlasti oodata meeleolukat ja sügavat teatrielamust sel suvel Rakveres.

Loe rohkem:  Ugala teatris esietendub solastalgiline armastuslugu "Kahe laine vahel" | Teater

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga