Galerii: Mirjam Hinni uus näitus uurib tänases ühiskonnas inimeseks olemist | Kunst

2228805h76f9t24

Tere tulemast Eesti kunstinäitusse, mis uurib tänapäeva ühiskonnas inimeseks olemist! Mirjam Hinni uus näitus avab ukse nii galeriisse kui ka vaataja südamesse, tuues esile keerulised küsimused, mis puudutavad meie inimlikkust ja identiteeti. Kunstniku töö kaudu saame avastada sügavaid tundeid, mis mõjutavad meid igapäevaselt. See on ainulaadne võimalus avastada kunst uues valguses ja kogeda maailma läbi kunsti. Olge valmis üllatusteks ja avastusteks selle põneva näituse raames!

Kolmapäeval avati Hobusepea galeriis Mirjam Hinni isiknäitus “Põhjatu ookeani sügavusest”, mis uurib inimeseks olemise kogemust tänapäeva ühiskonnas.

Näitusel avab kunstnik vaateid inimhinge privaatsele ja õrnale siseilmale, mis tavaliselt jääb kõrvaltvaatajale nähtamatuks. Näitus on järg näitustele “Kõrgepinge” Tartu Kunstimuuseumis ja “Hõljuvad perspektiivid” Nuvole Arte galeriis Itaalias.

Kunstniku sõnul on näitus visuaalne mõtisklus ja poeetiline eskapism, mis irdub üleilmsetest ebakõladest raputatud ühiskonnast – vaataja ees rulluvad lahti tunnetuslikud seosterägastikud, tuletades meile meelde, et unistamine on alati võimalik ja vajalik. Maalidel, millel kunstnik püüab tungida tunnetuslike väljade sügavamatesse kihtidesse ja kaardistada tajuprotsesse, arenevad rännakud poeetilistesse siseilmadesse, kus täiuslikkus on lähedal ja samas kättesaamatu.

Mirjam Hinn on abstraktse kujundikeelega maalikunstnik, kes ühendab tihti maalikunsti installatsiooni ja helikunstiga. Hinni senised olulisemad isiknäitused on toimunud peamiselt Tartus: “Tardunud helid” Tartu Kunstimajas (2018), “Kõrgepinge” Tartu Kunstimuuseumis (2019) ja “Tuhandesilmne saar” Tartu Kunstimajas (2021). Hinni viimane isiknäitus “Hõljuvad perspektiivid” toimus Nuvole Arte galeriis Itaalias (2022).

Aktiivselt näitustel osalemisega alustas Hinn 2011. aastal, esmalt Eestis, seejärel ka Soomes, Leedus, Itaalias ning Saksamaal. Hinn pälvis 2018. aastal Akzonobeli kunstipreemia, võitis 2019. aastal konkursi “Noor Tartu” ja olnud nomineeritud Konrad Mäe preemiale aastal 2020.

Näitus “Põhjatu ookeani sügavusest” on Hobusepea galeriis avatud 19. veebruarini.

Loe rohkem:  Fotograaf Peter Lindbergh armastas visiooni tugevast ja lihtsast naisest | Kunst

Kokkuvõtteks võib öelda, et Mirjam Hinni uus näitus on oluline samm sügavamaks mõistmiseks sellest, mida tähendab olla inimene tänapäeva ühiskonnas. Tema kunstiteosed kajastavad mitmekülgset lähenemist inimolemisele, olles samal ajal ka ajakohased ja inspireerivad. Hinni suudab luua emotsionaalse sideme vaatajaga, pannes teda mõtlema elu sügavama tähenduse üle. Tema näitus pakub vaatajatele võimaluse tõsiselt mõelda meie eksistentsi üle tänapäeva maailmas ning julgustab inimesi avastama uusi viise, kuidas näha ja kogeda maailma enda ümber.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga