Galerii: Kärt Hammer avas Tütar galeriis näituse “Dirty White” | Kunst

2288838h6fe9t24

Tere tulemast Tütar galeriisse, kus Kärt Hammer just avas oma uue näituse “Dirty White”! Kunstniku meisterlikkus ja loominguline visioon on pannud kõigi külastajate meeled mõtlema ja tundma uutmoodi. Tema tööd kombineerivad õrnust ja julgust, pannes vaatajad mõtlema valge puhtuse ja musta rüve vahele. See näitus pakub vaatajatele kordumatut kogemust ja võimalust sukelduda sügavale kunsti maailma. Kas olete valmis avastama “Dirty White” võlu ja salapära? Tule ja koge seda ise Tütar galeriis!

Neljapäeval avati Noblessneris asuvas Tütar galeriis Kärt Hammeri uus isikunäitus “Dirty White”, mis otsib tähendusrikast madala ja kõrge kokkupuutepunktist.

Kunstiajaloolase Eero Epneri sõnul asuvad Kärt Hammeri näitused seal, kus on mingi tema jaoks oluline tunne. “Tavaliselt jõuab see tunne meieni karjena – korrastatuna, raamituna, klaasituna, puhastatuna. See karje ei ole tekkinud hiljuti, ei pressi ennast läbi nagu tammi taha kogunenud vesi, ta on kogu aeg,” kirjutas Epner näituse saatetekstis. 

“Hammeri teosed otsivad tähendusrikast madala ja kõrge, litrites trussikute ja nähtamatu jumala kokkupuutepunktist. On mingi igatsus, mingi katse, mingi püüe millegi poole, kuid see annab ennast kätte vaid fragmentidena. Tekstide asemel on tema maalidel ja joonistustel laused, lausete asemel sõnad, sõnade asemel täheräbalad, kehade asemel rümbad – igal pool vaid korraks olematusest ilmuvad oleva armetud tükikesed. Jumal, keda Hammer otsib, ei ole see jumal. Võib-olla ei otsi ta üleüldse jumalat, see oleks liialt suur suutäis uskmatule, vaid pigem markeerib jumala olematust,” lisas Epner. 

Kärt Hammer (1988) on interdistsiplinaarne kunstnik, kelle loomingulise eneseväljenduse põhifookuses on abstraktne maal ja joonistus, kuid kelle tegevus laieneb ka installatsiooni, foto ja moe valdkonda. Hammeri meetod on intuitiivne. Kunstnik otsib läbi puhta esteetika intensiivsusi, mis on korraga nii esteetilised kui psühholoogilised.

Loe rohkem:  Näitus "Häirete harmoonia" räägib noore naise ATH kannatustest | Kunst

Näituse valmimisele aitasid kaasa Patrick Soome, Rea Lest, Eero Epner, Taavet Kohal ja Erkki Kadarik. 

Kärt Hammeri näitus Tütar galeriis jääb avatuks 7. aprillini.

Kärt Hammer’s exhibition “Dirty White” at Tütar Gallery in Estonia was a captivating showcase of unique artistry and creativity. The pieces displayed were thought-provoking and deeply moving, leaving a lasting impression on all who had the chance to experience them. Hammer’s ability to evoke emotion through her art is truly remarkable. This exhibition was a testament to the power of art to inspire, challenge, and provoke thought. It will surely be remembered as a significant moment in Estonia’s art scene.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga