Galerii: festival Koolitants alustas 30. hooaega Hiiumaa tantsupäevaga | Koolitants

2245086h8766t24

Tere tulemast Hiiumaale, kus festival Koolitants alustas oma 30. hooaega tantsulise hiilgusega! See sündmus tõi kokku andekad noored tantsijad üle Eesti, kes jagasid oma kirge ja oskusi Hiiumaa tantsupäeval. Galeriis saab imetleda kauneid hetki ja põnevaid etteasteid sellest ajaloolisest sündmusest. Koolitants on olnud oluline osa Eesti kultuurist juba aastakümneid ning Hiiumaa tantsupäev oli selle juubeli tähistamiseks täiuslik algus. Tule vaata ja koge festivali Koolitants võlu ise!

Üle-eestiline noorte tantsufestival Koolitants alustas hooaega Kärdla Kultuurikeskuses, kus maakondlike tantsupäevade lavale jõudsid esimesena etteasted Hiiumaalt.

Tantsukunsti ja -hariduse festival Koolitants peab sel hooajal 30. sünnipäeva, mida tähistatakse tantsimisega peaaegu igas Eestimaa otsas.

“Koolitantsuga on koos üles kasvanud juba mitu põlvkonda Eesti tantsuinimesi,” ütles festivali peakorraldaja Raido Bergstein. “Tantsupäevad pakuvad unikaalse võimaluse noortele tantsuharrastajatele, nende juhendajatele, sõpradele ja pereliikmetele näha suurtel tantsulavadel väga eriilmelist tantsu, neid kõige paremas mõttes teistega võrrelda ning pärast nähtu üle arutleda. Koolitants pakub inspiratsiooni ja innustust mitte ainult tantsijatele, vaid kõigile, kes tantsus enda jaoks midagi kõnetavat leiavad”.

2024. aastal kuuluvad festivali maakondlike tantsupäevade žüriisse tantsuõpetaja ja koreograaf Kerstin Lõhmus, tantsukunstnik ja liikumisterapeut Kristina-Maria Heinsalu ning tantsuõpetaja Paul Bobkov.

“Hiiumaa tantsupäeva kontsert oli mitmekülgne ja rikkalik, hõlmates endas erinevaid tantsustiile,” jagas žüriiliige Kristina-Maria Heinsalu. “Lava oli kodune ja nii kõige pisemad kui ka suuremad tantsijad nautisid oma tantsuhetki ja tundsid laval olekust rõõmu.”

Viimane maakondlik tantsupäev toimub Valgas 17. märtsil, seejärel valib žürii välja tantsud, mis jõuavad aprillis toimuvatele piirkondlikele tantsupäevadele, kus teevad Koolitants 2024 kunstilised juhid Ingrid Mugu ja Kristiina Siig koos Eesti Noorte Tantsu Ühingu noortežüriiga valiku tantsudest, mida esitatakse 6. ja 7. mail lõppkontsertidel Estonias.

Loe rohkem:  Galerii: Tartumaa teine maakondlik tantsupäev tõi tantsijad Vanemuise suurde majja | Koolitants

Maakondlikel tantsupäevadel kuulutab žürii iga kontserdi lõpul välja tunnustuspreemiad, mille eesmärgiks on tunnustada kontserdil esinenud tantsutruppe ja nende juhendajaid ning tantsude autoreid.

Hiiumaa tantsupäeva tunnustuspreemiad pälvisid: 

  • Sõbrast hooliv ja hoogsa energiaga julge esitus – Tiina Tantsustuudio (TT-stuudio) tantsuga “1-2-3 ja lumemöll alaku”, autor Tiina Kaev
    Rekvisiidi oskuslik kasutus puhtas dünaamilises esituses – Tiina Tantsustuudio (TT-stuudio) tantsuga “Pesupäev”, autor Tiina Kaev
  • Atmosfääri loov efektne tervik – Tiina Tantsustuudio (TT-stuudio) tantsuga “Pimeduse varjud”, autor Tiina Kaev
  • Tugev kehalise loo jutustus põnevas kompositsioonis – Tiina Tantsustuudio (TT-stuudio) tantsuga “Ummikseis”, autor Tiina Kaev
  • Tugev tehnika ja ajastutruu esitus – Tiina Tantsustuudio (TT-stuudio) tantsuga “Kevadine jalutuskäik”, autor Agnes Katariina Selirand
  • Maitsekas kostüümivalik terviklikus koreograafias – Käina Huvikool tantsuga “Liugu-laugu”, autor Maigi Taelma

In conclusion, the 30th season of the Koolitants festival started with a fantastic dance day on Hiiumaa. The event showcased the talent, creativity, and passion of young dancers from across Estonia, celebrating the joy and unity that dance brings to our communities. As the festival continues to inspire and empower the next generation of dancers, it serves as a reminder of the important role that the arts play in our culture. We look forward to seeing the incredible performances and achievements that will emerge from the Koolitants festival as it continues to thrive in the years to come.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga