Galerii: EKRE poliitikute protest automaksu vastu | Eesti

2313684h19det24

Tere tulemast Galeriisse, kus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) poliitikud on kogunenud protestima automaksu vastu. See aktiivne ja emotsionaalne protest on tõestuseks sellest, kui oluline on EKRE ja nende pooldajate jaoks kaitsta kodanike õigusi ja vastu seista ebavõrdsetele maksudele. Galeriis saate näha fotosid ja videosid sellest sündmusest ning saada ülevaate sellest, miks automaks on Eesti poliitilisel maastikul nii palju vastuolusid tekitanud. Tule ja vaata ise, kuidas EKRE poliitikud seisavad oma veendumuste eest ja võitlevad Eesti inimeste õiguste eest.

Tallinnas Toompea tänaval seiskasid mitmed EKRE poliitikud teisipäeval protestiks automaksu vastu oma sõiduki ja takistasid sellega teisi liiklejaid. Mujal linnas liitus kümneminutilise meeleavaldusega üksikuid kaasamõtlejaid.

EKRE kutsus teisipäeval autojuhte osalema protestiaktsioonil “Peatame auto! Peatame maksu!”, et survestada valitsust automaksust loobuma. Aktsiooni korraldus nägi ette, et kõik autoga sõitvaid inimesed peataks teisipäeval kell 9 oma sõiduki kümneks minutiks ja lülitaks sisse ohutuled.

Tartu maanteel ei paistnud kella 9 ja 9.10 vahel ühtegi protestijat ning liiklus sujus. Kreutzwaldi tänaval protestis üks kaubikujuht, kes seisis keset teed ristmiku ääres, oli tööle pannud auto ohutuled ja kinnitas ERR-ile, et toimub streik ja ta kavatseb protestida veel kella 9.10-ni. Seetõttu oli osa sõidukijuhte sunnitud tagurdama ja teise teekonna valima.

2313684h19det24

Pärnu maantee viadukti peal protestis kolm autot eraldi: ohutuled põlesid ja nad seisid keset teed. See tõi kaasa teiste liiklejate meelepaha ja tekkis sõnelus. Üks protestija paistis ka Tondi Olerexi kandis. Kolm autot oli Liivalaia tänaval endise kohtumaja kandis ning üks Tartu maantee lähistel.

Üks autojuht ütles ERR-ile, et talle jäid silma kaks liiklust takistanud sõiduautot Pärnu maanteel Nordeconi peamaja juures ning Pärnu maantee viaduktil.

Loe rohkem:  Fotod ja video: diviisi suurtükiväepataljon katsetas uut kaudtule laskemoona | Eesti

Waze rakendusest leitava liiklusinfo põhjal oli hommikune Tallinna liiklusvoog tavapärane. Kõige suurem ummik oli põhjustatud sellest, et Pärnu maantee viaduktil oli liinibuss sõiduautoga kokku põrganud.

Kokkuvõttes näitab see galerii selgelt, kuidas EKRE poliitikud on kogunenud protestima automaksu vastu. Nende küsimus on, kas see maks seab liiga palju koormust tavalistele Eesti kodanikele ja kas see kahjustab oluliselt autotööstust. Kuigi arvamused võivad olla erinevad, on oluline, et kodanikel ja poliitikutel oleks võimalus oma häälega väljendada oma seisukohta ning osaleda demokraatlikus protsessis. See galerii on heaks näiteks sellest, kuidas avalik arvamus ja poliitiline surve võivad mõjutada valitsuse otsuseid.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga