Galerii: Allee galeriis avati Mauri Grossi maalinäitus “Põlev põõsas” | Kunst

2268444hd92at24

Tere tulemast Allee galeriisse! Meil on rõõm teatada, et avasime Mauri Grossi maalinäituse “Põlev põõsas”. See ainulaadne näitus tutvustab kunstniku loomingut läbi värvide ja emotsioonide, kutsudes külastajaid avastama tema maalide sügavust ja keerukust. Maurit Gross on tuntud oma dünaamiliste ja väljendusrikaste maalide poolest ning tema uusim näitus ei ole erand – see on tõeline kunstiteos, mis pakub külastajatele unustamatu kogemuse. Tulge ja avastage Mauri Grossi maagiline maailm Allee galeriis!

Tallinnas Allee galeriis avati 20. veebruaril Mauri Grossi uus näitus “Põlev põõsas”, mis võtab ette inimest ümbritsevad käsud ja piirangud.

Näitus sai alguse ühest kavandist kolm aastat tagasi koroona-aja keskmes, kui kunstnik tundis end käskudest ja keeldudest ümbritsetuna. Nii mõtleski ta sellele, kuidas me oleme seesmiselt käskudest ümbritsetud ja kuidas me seda ise tunnetame. Näituse keskmes on ka uus seninägemata töö, mille kunstnik täna õhtul näitusel publikule avas – see töö ongi justkui tema algse kavandi lõpp-viimistlus.

“Põlev põõsas on nagu see kaudne käsulaud, mõte kuskilt kaugemalt, millel võiks olla see seesmine tunnetus,” selgitas kunstnik Mauri Gross.

“Ma ei ole varjanud, et ma olen kaudselt Tartu taustaga, mulle väga meeldib pallaslaste looming. Mõnele on see pruun ja sünge, aga mulle on ta kuidagi eestlaslik ja omane. Mu töödes on ka selliseid vihmase ilma kellaaja seisundeid. Ühe töö nimi on “Kell seitse”. See on ilmne viide, et varakevadel uduse ilmaga kell seitse ongi pruunikas, hall, aga see ei tähenda, et see maal oleks ise kuidagi sünge ja kõle,” rääkis Gross.

Kunstihuvilised ja kultuuriarmastajad võisid nautida Mauri Grossi maalinäitust “Põlev põõsas” Allee galeriis. Kunstniku tööd olid täis elavat värvi ja emotsiooni, pakkudes vaatajatele sügavaid elamusi. Näituse avamine oli suurepärane võimalus saada osa Eesti kunstimaastikust ning tunda end inspireerituna. Mauri Grossi maalid kutsusid inimesi mõtlema ja tundma ning tõid esile kunsti võimu muuta ja liigutada. See oli kindlasti sündmus, mis jättis kustumatu jälje kohaliku kunstikogukonna südamesse.

Loe rohkem:  Pildid: Fotografiskas avati Simen Johani näitus "Paradiisi ootuses" | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga