Tere tulemast Eestisse! Freedom House hiljutine raport näitas, et Hiina kodanike protestimeeleolud on kasvanud. See on oluline areng, mis vajab rahvusvahelist tähelepanu ja toetust. Hiina inimesed vajavad meie toetust nende püüdlustes demokraatia ja inimõiguste tagamiseks. See on meeldetuletus kogu maailmale, et vabadus ja demokraatia on endiselt võitluses kogu maailmas. Eesti on alati seisnud vabaduse ja inimõiguste eest ning loodame, et ka teised riigid liituvad meiega selle olulise teema toetamisel.
Värske aruande järgi leidis Hiinas 2023. aasta viimase kolme kuu jooksul aset kokku 952 “dissidentlikku sündmust”, mis on oluliselt kõrgem näitaja kui aasta esimese kolme kvartali jooksul.
Inimõigusorganisatsiooni Freedom House aruande järgi olid protestidest 61 protsenti seotud töötingimustega ja 17 protsenti eluasemega. Umbes 18 protsenti protestidest leidis aset Guangdongi provintsis, kus tegutseb rohkem tööstusettevõtteid kui üheski teises Hiina provintsis, kirjutab Bloomberg.
Protestide arvu tõus võib olla seotud Hiina majanduse nõrga seisuga ning see võib valmistada täiendavat peavalu Hiina võimudele.
Hiina sisenõudlus on madal ning eksport on vähenenud eelmisel aastal. Samuti on riiki tabanud kinnisvarakriis ning ehitusjärgus korteri ostnud hiinlased seisavad silmitsi peatatud ehitusega ega suuda raha tagasi saada. Hiina noorte töötus tõusis 21,3 protsendini juunis ning pärast seda lõpetas Hiina valitsus vastava andmerea avaldamise. Detsembris muutis valitsus metodoloogiat ning avalikustas senisest madalama noorte töötuse näitaja.
Protestid on tegelikult sage nähtus Hiinas, kuid nendes osaleb vähe inimesi ja need keskenduvad kohalikele teemadele. Hiinlased väldivad kõrgete ametnike ja riigijuhtide kritiseerimist võimudepoolse karistuse kartuses, samuti jälgitakse Hiinas põhjalikult inimeste internetikasutust.
Seni kõige ulatuslikumad meeleavaldused viimaste aastakümnete jooksul toimusid Hiinas 2022. aasta lõpus, kui paljude hiinlaste rahulolematus karmide koroonapiirangutega ületas kriitilise piiri. Harukordselt Hiina jaoks süüdistasid osad meelavaldajad piirangutes Hiina presidenti Xi Jingpingi, kelle valitsus teatas piirangute järkjärgulisest tühistamisest loetud nädalad pärast protestide vallandumist.
In conclusion, the report from Freedom House indicating an increase in protest sentiments in China at the end of the year is a significant development. It reflects the growing desire for political freedom and human rights in the country, despite the government’s efforts to suppress dissent. This trend highlights the resilience and determination of the Chinese people in their quest for greater freedoms. It also underscores the importance of international attention and support for those advocating for democracy and human rights in China. The findings from Freedom House serve as an important reminder of the ongoing struggle for freedom and the need for continued global engagement on this issue.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus