FC NPM Silmet sai enda valdusesse ka karikavõistluste karika | Jalgpall

2264700hc5d0t24

Tere tulemast Eestisse! FC NPM Silmet võitis äsja põneva jalgpalli karikavõistluse ning võttis enda valdusesse kauaoodatud karika. See saavutus toob rõõmu kogu riigile ning tõstab jalgpalli mainet Eestis. FC NPM Silmet on tõestanud end kui tugev ja motiveeritud meeskond ning nende võit on tõeline inspiratsiooniallikas kõigile noortele jalgpalluritele. Olgu see saavutus vaid esimene samm paljudest suurtest triumfidest, mida tulevik toob. Lähme koos uurime rohkem sellest põnevast võidust ja selle mõjust Eesti jalgpallile.

Eesti karikavõitjaks saalijalgpallis tuli pühapäeval Jõhvi spordihallis enam kui poole tuhande pealtvaataja ees peetud finaalis Sillamäe FC NPM Silmet, kes alistas Jõhvi FC Phoenixi 7:5 (5:2).

Külalised läksid juba 20. sekundil juhtima. Viienda minuti keskel küll jõhvilased viigistasid, kuid avapoolaja võitsid sillamäelased kindlalt 5:2, kusjuures Anton Pfening oli löönud juba kolm väravat.

Teisel poolajal mängupilt võrdsustus ning 35. minutil oli Sillamäe eduseis vaid 7:5, kuid lähemale FC NPM Silmet FC Phoenixit ei lubanud ja karikavõit kuulus sillamäelastele.

Kaotajatest oli kolme väravaga edukaim Danila Tsõgankov.

Karikavõitjateks tulid väravavahid Artjom Taar, Eduard Orehov ja Dmitri Gabenko, väljakumängijad Maksim Goncharov, Pablo Ortega, Raul Männi, Stanislav Gussev, Anton Pfening, Volodymyr Lonshakov, Boriss Puddubnõi, Roman Bažkov, Daniil Dikopavlenko, Anton Mašinistov ja Juri Kidanov, võistkonna treener Artjom Mašinistov, füsioterapeut Jevgeni Litvin ning esindajad Artjom Kuropyatnik ja Valeri Mašinistov.

See oli saalijalgpallikarikavõistluste 13-aastase ajaloo jooksul esimene kord, kui karikas rändas väljapoole Harjumaad.

Laupäevastes poolfinaalides olid Ida-Virumaa meeskonnad paremad pealinna klubidest: Sillamäe FC NPM Silmet alistas Tallinna FC Bunker Partneri 7:4 ja FC Phoenix oli parem Kopli City FC-st 3:2.

Veel oli FC NPM Silmet teel karikavõidule alistanud 1/8-finaalis kodus 8:1 esiliiga klubi Tartu Vald/Ravens Futsal II ja 1/4-finaalis võõrsil 6:1 meistriliiga meeskonna Viimsi FC.

Loe rohkem:  Rootsi jalgpalliliit tegi tavatu otsuse | Jalgpall

FC NPM Silmet ja FC Phoenix olid vastamisi ka hooaja alguses superkarikafinaalis, siis olid Sillamäe võidunumbrid 10:2.

Pühapäevaseid finaliste ootavad juba järgmisel nädalal ees meistrivõistluste veerandfinaalide avakohtumised. Meistrivõistlused viiendana lõpetanud FC Phoenix sõidab reedel külla neljanda asetusega Tartu Vald/Ravens Futsalile ning kolmanda asetusega FC NPM Silmet võõrustab laupäeval viimase, kuuendana play-off’i jõudnud Narva United FC meeskonda.

Ühe osapoole kahe võiduni peetavatest veerandfinaalidest ootavad endale poolfinaalivastaseid põhiturniiri kaks edukamat meeskonda: Tallinna FC Bunker Partner ja Viimsi FC.

Kokkuvõtteks võib öelda, et FC NPM Silmeti võit karikavõistlustel on suurepärane saavutus nii klubi kui ka nende fännide jaoks. See toob rõõmu ja uhkust kogu kogukonnale ning tõstab klubi mainet Eesti jalgpallimaastikul. Meeskonna pühendumus ja visadus on toonud neile võidu, mida väärivad kõik nende pingutused. Loodame, et see võit annab neile veelgi rohkem motivatsiooni ja enesekindlust ning et FC NPM Silmet jätkab sama edukalt ka tulevikus. Palju õnne võidu puhul!