Eva-Lotta Kiibus lõpetas Saksamaal enam kui aasta kestnud võistluspausi | Iluuisutamine

1311836hf151t24

Tere tulemast, head uudised Eesti iluuisutamise fännid! Eva-Lotta Kiibus on naasnud pärast üle-aastast võistluspausi Saksamaal. See on suur hetk Eesti spordimaailmale ja Kiibus’i fännidele üle maailma. Tema tagasitulek toob kahtlemata värsket energiat ja põnevust rahvusvahelisele iluuisutamise areenile. Pärast pikaajalist treeningut ja ettevalmistust on Kiibus taas valmis võitlema tipptasemel uisutamise eest. Olge valmis nägema teda säravatel võistlustel ning toetama teda tema sihikindlal teel tippu!

Iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus lõpetas Saksamaal Oberstdorfis toimuvatel võistlustel eelmise aasta jaanuarist kestnud võistluspausi, kui on lühikava järel neljandal kohal.

Viimase võistluse tegi äsja 21. sünnipäeva tähistanud Kiibus eelmise aasta jaanuaris, kui sai Espoos toimunud Euroopa meistrivõistlustel 15. koha. Veidi pärast seda diagnoositi tal mõlema sääreluu stressimurd, mille järel pidi eestlanna kaks kuud täielikult trennist eemal olema.

“Kui ma tagasi tulin, siis oli minus väga-väga suur tahe teha kõike, mis vahepeal tegemata jäi, aga paraku see ei olnud väga hea otsus. Vigastus tuli tagasi ja kuskil augusti-septembri paiku pidin uuesti pausi võtma. Õnneks ma õppisin oma vigadest. Tegime kogu tiimiga korrektuurid, panime uue plaani paika,” rääkis Kiibus jõulude eel ERR-ile, lisades siis, et loodab hooaja esimese võistluse teha veebruaris.

Kiibus naasiski laupäeval jääle Saksamaal Baieri lahtistel meistrivõistlustel, kus teenis lühikava eest 53,98 punkti. Tema isiklikuks rekordiks on 2020. aastal Budapestis kogutud 65,37 silma.

Lühikava järel on Kiibus neljandal kohal: liidriks on kolme nädala eest Kaunases toimunud Euroopa meistrivõistlustel esimesena medalita jäänud šveitslanna Livia Kaiser (63,46), teine Austriat esindav ning EM-il kaheksandaks tulnud Olga Mikutina (57,01) ja kolmas 17-aastane Iisraeli iluuisutaja Elizabet Gervits (56,53).

Naiste üksiksõidu vabakava sõidetakse Oberstdorfis pühapäeva lõunal.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kaunase EM-il lähevad jääle naisüksiksõitjad | Iluuisutamine

Meeste üksiksõidus on lühikava järel liidriks lätlane Deniss Vasiljevs (85,36), kes edestab Tšehhi eest uisutavat Georgii Reštenkot enam kui kuue ja kohalikku meest Kai Jagodat 13 punktiga.

Eva-Lotta Kiibus’i tagasitulek Saksamaal peetud võistlustel oli muljetavaldav. Enam kui aasta kestnud võistluspausist hoolimata näitas ta suurepärast etteastet ja võitles ennast esikolmikusse. Tema entusiasm ja pühendumine iluuisutamisele on inspireeriv ning pakub lootust tulevastele võistlustele. Eesti iluuisutamise tulevik tundub helge Kiibuse juhtimisel ning tema edusammud annavad fännidele põhjust oodata järgmisi võistlusi põnevusega.