ETV2 ekraanile jõuab noorte arhitektuurisaade “Arhitektuurime” | Tele/raadio

2280213hd023t24

Tere tulemast ETV2 ekraanile, kus alustab põnev uus noorte arhitektuurisaade “Arhitektuurime”. See saade avab ukse põnevasse maailma, kus noored arhitektuuritudengid püüavad panna aluse oma unistuste projektidele ja luua unikaalseid ehitisi. Vaatajad saavad jälgida nende loomeprotsessi ning näha, kuidas nende ideed saavad reaalsuseks. “Arhitektuurime” pakub inspiratsiooni ja avab silmad säravale tulevikule Eesti arhitektuurimaastikul. Ära jäta seda saadet vaatamata!

ETV2 uus noortele suunatud saatesari “Arhitektuurime” otsib neljapäeviti vastuseid küsimustele, mis on arhitektuur, kuidas seda ära tunda ja mis teeb arhitektuuri heaks?

Kuueosaline saatesari avab eelkõige põhikooli vanemale osale ja gümnaasiuminoortele mõeldes arhitektuuri ja laiemalt ruumi planeerimisega seotud erinevaid tahke. Head ruumi iseloomustab selle universaalsus ja mitmekesisus, kus tore on olla nii noortel kui ka vanadel, ajaveetjatel ja läbiliikujatel, kõigil aastaaegadel ja iga ilmaga.

“Arhitektuurime” võtab luubi alla linnaruumi ja koduse keskkonna, haljasalad ja liikumisteed. Iga osa keskendub seejuures erinevale teemale. Nii on avasaate teemaks “Arhitektuur on lähedal”, milles tutvustatakse kõigile kõige lähemat arhitektuuri ehk kodu. Kõrvuti erinevate kodude külastamisega panevad noored saates ka ise käed külge – esimeses osas tuleb näitaks lihtsate vahenditega ruum endale sobivaks muuta.

Saadet juhib Vanalinna Hariduskolleegiumi 10. klassi õpilane Eva Kreem, kelle jaoks on saate juhtimine esmakordne, küll on tal suur huvi arhitektuuriga seotud teemade vastu ja sellealaseid teadmisi on ta mitu aastat ka Arhitektuurikoolis omandanud. Saate toimetajad on Kadri Klementi ja Laura Kõrvits, režissöör Maarja Pärsim.

“Arhitektuurime” on ETV2 eetris kuuel järjestikusel neljapäeval kell 16.30 ja kordusena kell 18.30 noortesaate “Nova” eetriajal. Esmaspäevast kolmapäevani rõõmustavad samadel kella-aegadel vaatajaid jätkuvalt vahvad “Nova” reporterid.

“Arhitektuurime” on fantastiline uus saade, mis toob ekraanile noorte arhitektide loomingulise maailma. Saade mitte ainult ei tutvusta meile Eesti arhitektuuri tipptasemel loomingut, vaid innustab ka noori endale julgeid sihte seadma ja unistusi järgima. Tänu ETV2-le saame nautida inspireerivaid lugusid ja näidata maailmale, kui rikkalik ja mitmekesine on Eesti arhitektuur. Loodame, et “Arhitektuurime” saab jätkuvalt meie teleekraanidel püsida ning innustada ja harida meid ka tulevikus.

Loe rohkem:  Galerii: "Terevisioon" alustab esmaspäeval uut teleaastat | Tele/raadio

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga