Esmaspäeval on elekter üle kolme korra kallim kui pühapäeval | Majandus

2455847h9251t24

Elektrihind lükkab Eesti koduseid majandusele

Eestis on elektrihinnad pühapäeval märkimisväärselt madalamad kui esmaspäeval. See erinevus võib olla kuni kolm korda!

Mis on põhjuseks sellele olulisele elektrikaubanduse mudule? Kuidas see mõjutab Eesti majandust ja koduseid?

Loe edasi ja avasta elektrihinna dünaamika saladused!

Esmaspäeval on elektri hind elektribörsi Nord Pool Eesti hinnapiirkonnas päeva keskmisena 139,3 eurot megavatt-tunnist, mis on üle kolme korra rohkem, kui oli hind pühapäeval.

Esmaspäevane börsielektri hind on esmaspäeval Eestis keskmisel7 139,29 eurot megavatt-tunnist. Kõige kallim on elekter kahel õhtutunnil, kella kaheksa ja kümne vahel, kui hind on kahel tunnil vastavalt 312 ja 337 eurot megavatt-tunnist.

Elekter on esmaspäeval sama kallis ka Lätis ja Leedus, Soomes on päeva keskmine hind 32,35 eurot megavatt-tunnist.

Pühapäeval oli Eestis elektri hind kuus tundi, kella 11 hommikul kuni kella viieni õhtul, nullis ehk maksis null eurot megavatt-tunnist. Päeva keskmine hind oli pühapäeval 41,4 eurot megavatt-tunnist.

Eesti elektrihinnad näitavad selge ülesmäärus, mis on märkimisväärne, eriti esmaspäeval, kui hinnad ületavad kolm korda pühapäeva taset. See näitab paindumatut seost elektri arvestuses energiatarbimise ja päevaajaga. Samas tuleb kaaluda ka teisi tegureid, näiteks tuule- ja päikeseenergia tootmise fluktuatsioone. Nii madalad pühapäeva hinnad kui ka esmaspäeva ülehinnad tekitavad küsimuse, kuidas energiasektori tasakaalu saavutada ja klientidele stabiilsemaid ja õiglasemaid hinnasid pakkuda.

Loe rohkem:  Eesti Gaas langetab aprillist veelgi gaasi hinda | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga