Esindajatekoja spiiker Johnson soovib kohtuda Bideniga Ukraina abi arutamiseks | Välismaa

2259507h0bc2t24

Tere tulemast! Esindajatekoja spiiker Nancy Pelosi nimetas Ukraina abi teemat üheks oma olulisemaks prioriteediks ning soovib kohtuda president Joe Bideniga selle arutamiseks. Johnson rõhutas, kui oluline on toetada Ukrainat Venemaa agressiooni vastu ning tagada piirkonna stabiilsus. Kohtumine oleks oluline samm USA ja Ukraina vahelisele koostööle ning aidata tugevdada demokraatiat ning riigi julgeolekut. See süstiks uut elu kahe riigi suhetele ning võimaldaks neil ühiselt seista demokraatlike väärtuste eest maailmas.

USA kongressi esindajatekoja vabariiklasest spiiker Mike Johnson soovib kohtuda demokraadist USA presidendi Joe Bideniga USA liitlaste abipaketi ja USA-Mehhiko piiriolukorra arutamiseks.

Vastavast Johnsoni soovist teatas NBC Newsile spiikriga lähedane allikas, kelle sõnul on Johnson korduvalt nõudnud silmast-silma kohtumist Bideniga viimase kahe kuu jooksul. Viimane palve kohtumiseks tuli nädal tagasi, enne kui senat võttis 70 toetushäälega vastu USA liitlaste abipaketti, mis sisaldab muuhulgas abi Ukrainale, Iisraelile ja Taiwanile.

Johnsoni palved pole ilmtingimata seotud eelnõu senati versiooniga, vaid laiemalt USA liitlaste abistamise ja USA piirijulgeoleku temaatikaga.

Ometi väidab esindajatekoja vaabariiklaste fraktsiooni esimees Steve Scalise, et Biden keeldub Johnsoniga kohtumast.

“Lõppkokkuvõttes peavad mõlemad neist jõudma kokkuleppele, mis saab seaduseks, kuid president keeldub isegi kohtumast. Seega president ei saa öelda, et ta soovib tõsiselt tegelda Ukraina või piiriga, kui ta isegi keeldub spiikriga kohtumast, et nad saaksid jõuda sel teemal kokkuleppele,” ütles Scalise.

Valge Maja ametnik rõhutas samas, et Johnsoni seisukohad piirijulgeoleku teemal kogu aeg muutuvad ning ta peaks lõpetama venitamist rahvusliku julgeoleku vajaduste rahuldamisel poliitilistel põhjustel.

Biden kohtus Johnsoni ja teiste kongressi juhtidega jaanuaris, mille käigus arutasid poliitikud sisserännet ja Ukraina abistamist. Toona nimetas Johnson kohtumist tulemuslikuks.

Loe rohkem:  Alaska Airlines avastas palju kehvalt kinnitatud kruvisid oma Boeingu lennukitest | Välismaa

Johnson ütles esmaspäeval mõned tunnid enne välisabi eelnõu vastuvõtmist senatis, et abipaketi eelnõu peab sisaldama muutusi USA piiripoliitikas. Samas keeldusid senati vabariiklased eelmisel nädalal toetamast piirijulgeoleku sätteid sisaldanud eelnõu versiooni, mille järel toimus hääletus kärbitud eelnõu üle, mis sisaldas ainult abi USA liitlastele.

“Senati välisabi eelnõu ei maini kõige tähtsamat probleemi, mis seisab meie riigi ees,” ütles Johnson, viidates sisserändele ja piiripoliitikale.

Johnson võib siiski panna senati eelnõu hääletusele esindajatekojas, kuid sellise arengu šansse ei peeta kõrgeteks, sest vastuseis Ukraina abistamisele esindajatekoja vabariiklaste seas kasvab. Senati vabariiklaste hääled jagunesid välisabi eelnõu lõpphääletusel umbes pooleks, kuid sealgi olid enamuses eelnõu vastased.

Valge Maja ja Joe Biden on viimastel päevadel korduvalt kutsunud Johnsonit üles panema senati eelnõu esindajatekojas hääletusele, kus see pälviks eeldatavalt enamuse saadikute toetust.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et esindajatekoja spiiker Johnsoni soov kohtuda Bideniga Ukraina abi arutamiseks näitab Ameerika Ühendriikide pühendumist Ukraina toetamisele ja olukorra jälgimisele piirkonnas. See kohtumine võib aidata tugevdada USA ja Ukraina vahelisi suhteid ning julgustada teisi riike toetama Ukraina jõupingutusi demokraatia ja julgeoleku tagamisel. Loodame, et see kohtumine toob kaasa konstruktiivseid samme Ukraina olukorra parandamiseks ja tugevdab lääneriikide ühtsust Venemaa agressiooni vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga