Esikohalt startinud Aron lõpetas sprindi kolmanda kohaga | Vormelisport

2166100h31c1t24

Eesti vormelisõitja Aron sai viimasel võidusõidul hooaja parima tulemuse – kolmanda koha. Alustades esireast, näitas ta jõulist ja enesekindlat sõitu kogu võidusõidu vältel. Aron on tõestanud end kui tõsine konkurent vormelimaailmas ning tema saavutus näitab tema pühendumust ning oskusi rooli taga. Publik oli pöördes tema esituse üle ja tema tulemus ei jätnud kedagi ükskõikseks. See oli sündmus, mida ei unustata niipea ning mis jääb kindlasti Eesti vormelisporti ajalukku.

Reedel Saudi Araabias Jeddah’s toimuval vormel-2 etapil sprindisõitu esikohalt alustanud Eesti vormelisõitja Paul Aron (Hitech) langes kahe koha võrra ja ületas finišijoone kolmandana.

Eelmisel nädalal vormel-2 sarjas oma debüüdi teinud 20-aastane Aron teenis neljapäeval kvalifikatsioonis kümnenda koha ning startis reedesel sprindisõidul esikohalt.

Eestlane kaotas liidrikoha kaheksandal ringil, kui Richard Verschoor (Trident) temast sisekurvis mööda kihutas. Aron püsis seejärel järgmised kümme ringi teisel kohal, kuid langes siis kaks ringi enne sõidu lõppu kolmandaks, kui temast möödus Dennis Hauger (MP Motorsport).

Sellises järjestuses ka esikolmik lõpetas, Aron kaotas võitjale 1,5 sekundiga, Hauger jäi 0,7 sekundi kaugusele. Eestlasest 3,2 sekundi kaugusele jäi Enzo Fittipaldi (Van Amersfoort), sprindi lõpetasid 16 sõitjat.

Saudi Araabia etapi põhisõit toimub laupäeval. Eelmisel nädalal saavutas Aron oma debüütetapil Bahreinis kolmanda koha.

Kuigi Aron sai kolmanda koha poodiumil, oli ta siiski väga muljetavaldav ja võimas esitus. Tema võimekus ja oskused vormelisõidus on kindlasti midagi, mida tasub jälgida ja imetleda. See näitab, et Eestil on tõeliselt talentlikke sportlasi, kes suudavad rahvusvahelisel tasemel võistelda ja saavutada häid tulemusi. Aron’i saavutus on suureks inspiratsiooniks kõigile noortele, kes unistavad suurest tulevikust spordis.

Loe rohkem:  Red Bulli juhti süüdistanud töötaja leping peatati | Vormelisport