EPP toetas Ursula von der Leyeni teist ametiaega | Välismaa

2298738h794at24

Tere tulemast! Euroopa Rahvapartei (EPP) on toetanud Ursula von der Leyeni teist ametiaega Euroopa Komisjoni presidendina. See on suur samm Euroopa Liidu tugevdamise suunas ning tunnistus tema juhtimisvõimetest ja pühendumusest ühenduse heaks. Von der Leyen on tõeline Euroopa Liidu visionäär, kes seisab solidaarsuse, õigluse ja jätkusuutlikkuse eest. Tema teine ametiaeg toob kindlasti kaasa uusi saavutusi ja edusamme, mis toovad kasu mitte ainult Euroopa Liidule, vaid ka kogu maailmale. Oleme põnevil tuleviku ees seisvatest väljakutsetest ja võimalustest, mida tema juhtimine toob.

Paremtsentristlik Euroopa Rahvapartei (EPP) kinnitas enda esinumbriks Euroopa Parlamendi juunikuistel valimistel Euroopa Komisjoni senise presidendi Ursula von der Leyeni.

Neljapäeval toimus Bukarestis EPP kongress ning von der Leyen oli ainuke kandidaat. Hääleõiguslikke delegaate oli 800, kuid valimistel osales palju vähem delegaate. Von der Leyen sai 400 häält, vastu oli 89 delegaati. 

Prantsuse paremtsentristlik erakond Vabariiklased keeldus von der Leyeni kandidatuuri toetamast, sest nende sõnul on Euroopa Komisjoni president liiga lähedane Prantsuse presidendile Emmanuel Macronile. Vabariiklased on opositsioonis Macroni valitsusele. Ka Sloveenia endise peaministri  Janez Janša kodupartei ei toetanud von der Leyeni kandidatuuri. 

Prantsusmaa poliitik ja endine Euroopa Liidu Brexiti kõneluste juht Michel Barnier ütles juba varem, et ei toeta von der Leyeni kandidatuuri, vahendas Politico.

“Ma jään erapooletuks. Ma ei kommenteeri rohkem, olen oma seisukoha teile öelnud,” rääkis Barnier. 

Von der Leyen vajab aga Macroni toetust, et Euroopa Ülemkogu toetaks tema jätkamist Euroopa Komisjoni eesotsas. 

Barnier kandideeris ka ise 2014. aastal EPP esinumbriks, kuid jäi siis Jean-Claude Junckerile alla. Barnier pole praegu von der Leyeni tööga rahul.  

Barnieri sõnul tekkis komisjoni tegevuse tõttu ohtlik vastasseis põllumeeste ja keskkonna vahel. Prantsusmaa paremtsentristid aga otsivad maapiirkondades elavate inimeste hääli.

Loe rohkem:  Saksamaa ihub hammast Mongoolia maavaradele | Välismaa

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti Rahvapartei toetus Ursula von der Leyeni teisele ametiajale on oluline samm Euroopa Liidu tugevdamise suunas. Von der Leyen on näidanud end tõhusa ja otsustava juhina ning tema jätkamine Euroopa Komisjoni presidendina võib aidata kaasa stabiilsusele ja järjepidevusele ELis. EPP toetus näitab ka ühtsust erinevate Euroopa Liidu liikmesriikide vahel ning soovi töötada koos kriiside lahendamiseks ja jätkusuutliku arengu tagamiseks üle Euroopa.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga