Endla teatri uuslavastuses hakkavad näitlejad laval poksima | Teater

2309565hd21et24

Tere tulemast Endla teatri uuslavastusse, kus traditsiooniline teatrikogemus kohtub ootamatu põnevusega – näitlejad hakkavad otse laval poksima! See ainulaadne etendus viib publiku kogu täiesti uude maailma, kus teater ja spordiala sulanduvad üheks. Tule ja saa osa sellest võimsast ja energilisest etendusest, mis paneb sind naeratama, mõtlema ja tundma, kuidas teater võib üllatada ja inspireerida igal sammul. Ootame sind meie teatri oivalisel laval!

Endla teatri suures saalis esietendub 15. märtsil Kaili Viidase lavalugu “Rocco ja tema vennad”, mis põhineb Itaalia režissööri Luchino Visconti 1960. aastal valminud samanimelisel filmil.

Pärast isa surma otsustab ema viie pojaga oma kodumaja ja maatüki maha müüa, et minna linna õnne ja paremat elu otsima. Lihtsad ja siirad, elus kogenematud maapoisid, kes on kasvanud oma ema võimuka ja kiivalt armastava käe all, satuvad teise maailmasõja järgsesse Milanosse. Pimedates urgastes mängib kuratlik džäss, tänavatel lokkab kuritegevus ja kõige populaarsemaks spordialaks, mis tõotab kiiret läbilööki ja raha, on poks.

Hingetu ja kiirelt arenev maailm paneb tõsiselt proovile ka vendade omavahelised suhted. Uskumus, et veri on paksem kui vesi hoiab küll perekonda koos, kuid toob kaasa võimatuna tunduvaid valikuid, kannatusi ja sunnib tegema teinekord enesehävituslikke otsuseid.

Lavastuse poksistseenide koreograafia on loonud ning näitlejaid poksistseenideks ette valmistanud Vallo Kappak, Henri Helemäe ja Andre Nael. Poksitreenerid teevad lavastuses ka elu esimesed lavarollid.

Lavastaja on Kaili Viidas, autorid Luchino Visconti di Modrone, Vasco Pratolini, Enrico Medioli, Giovanna Cecchi, Massimo Franciosa ja Pasquale Festa Campanile. Lavastuse kunstnik on Iir Hermeliin, tõlkija Aleksander Kurtna, dramatiseerija Ott Kilusk, valguskunstnik Ivar Piterskihh, helilooja Robi Salumets, videokunstnikud Argo Valdmaa ja Antti Aalmaa.

Lavastuses mängivad Carmen Mikiver, Karl-Andreas Kalmet, Pääru oja (külalisena), Nils Mattias Steinberg, Ott Raidmets, Johannes Eensalu (külalisena) või Vesse Leok (külalisena), Fatme Helge Leevald, Liis Karpov, Carita Vaikjärv, Meelis Rämmeld, Sten Karpov, Enn Keerd, Kati Ong, Vallo Kappak (külalisena), Henri Helemäe (külalisena) ja Andre Nael (külalisena).

Loe rohkem:  Kuressaare Teater otsib uut juhti | Teater

Kokkuvõtteks võib öelda, et Endla teatri uuslavastuses, kus näitlejad hakkavad laval poksima, toob teater publikuni julge ja enneolematu etenduse. Selline ootamatu lähenemine traditsioonilisele teatrikunstile võib tekitada vastakaid emotsioone, kuid samas pakub kindlasti kaasaegset ja eksperimentaalset kogemust teatrikülastajatele. Etendus kutsuks tõenäoliselt esile küsimusi ja arutelusid, aga samas avardaks ka vaatajate arusaama sellest, mis on võimalik teatris ning kuidas kunst võib üllatada ja mõjutada oma publikut.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga