Tere tulemast! Täna räägime endisest Hollandi jalgpallikoondislasest, kes sai hiljuti pika vanglakaristuse. See skandaalne uudis on šokeerinud jalgpallisõpru üle maailma ning pannud paljusid küsima, mis viis selleni, et endine tippsportlane on nüüd vanglas. Artiklis uurime lähemalt tema kuriteo tagamaid ja selle mõju jalgpallimaailmale. Samuti vaatame, kuidas see kõik on mõjutanud tema endist meeskonda ning milliseid tagajärgi võib see omada tulevikus. Lugege edasi, et saada rohkem teavet selle põneva loo kohta.
Hollandi kohus mõistis tagaselja hetkel Moskva Spartakis mängiva jalgpalluri Quincy Promesi narkokaubanduses osalemise eest kuueks aastaks vangi.
32-aastane endine Hollandi koondislane ei osalenud Amsterdamis toimunud kohtuistungil ega plaani lähiajal ka kodumaale naasta. Promesit süüdistati 2020. aastal koguni 1360 kilogrammi kokaiini salakaubaveos kahe laadungina Belgias asuva Antverpeni sadama kaudu Hollandisse.
Kohtu teatel näitasid telefonikõnede pealtkuulamised, et Promes oli Brasiilia päritolu soolasaadetistesse peidetud kauba ja nende edasise transpordiga otseselt seotud.
Mängija esindajad sõnasid küll väljaandele AD, et Promes kaebab karistuse edasi ning eitab jätkuvalt süüdistusi narkootikumide importimises, ekspordis, transpordis ja omamises.
Tegemist pole Promesi jaoks esimese süüdimõistva kohtuotsusega viimase aasta jooksul. Mullu sai ta samuti tagaselja pooleteise aasta pikkuse vanglakaristuse, kuna ründas 2020. aastal oma nõbu ja pussitas viimast põlve. Promes on ka selle otsuse vaidlustanud.
Ääreründajana tegutsev Promes esindas Hollandi koondist aastatel 2014-2021 kokku 50 korda ja lõi ka seitse väravat. Spartakit esindas ta perioodil 2014-2018 ja esindab uuesti alates 2021. aastast.
Kokkuvõttes on endine Hollandi jalgpallikoondislane saanud pika vanglakaristuse oma osalemise eest kuritegelikes tegevustes. Selline käitumine on täiesti vastuvõetamatu ja kahjustab nii jalgpalli mainet kui ka spordimaailma tervikuna. On oluline, et professionaalsed sportlased mõistaksid oma rolli eeskujudena ja järgiksid eetilisi ja seaduslikke standardeid. Loodame, et sellised juhtumid aitavad spordiühiskonnal tugevdada oma põhimõtteid ja tagada aus mäng ka tulevikus.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus