Elevandiluuranniku dramaatiline turniir kulmineerus Aafrika meistritiitliga | Jalgpall

2255472h128dt24

Tere tulemast! Elevandiluuranniku põneva ja dramaatilise jalgpalliturniiri kulminatsioon tõi rõõmu ja elevust kogu riigis, kui meeskond võitis Aafrika meistritiitli. Jalgpall on sügavalt juurdunud Eesti kultuuris ning meeskonna võit on toonud ühtsustunde ja uhkustunnet kogu rahva seas. Turniiril näidatud pühendumus ja võitlusvaim on innustav eeskuju noortele jalgpallisõpradele üle kogu riigi. See saavutus on tõestuseks meeskonna talentidest ja vaieldamatust jõust, mis toob rõõmu kõigile jalgpalli fännidele Eestis.

Aafrika jalgpallimeistriks krooniti võõrustajamaa Elevandiluurannik, kes alistas pühapäevases Aafrika rahvuste karikaturniiri finaalis Nigeeria 2:1.

Seitse minutit enne kinnise avapoolaja lõppu viis Nigeeria juhtima sel turniiril juba oma kolmanda värava löönud keskkaitsja ning koondise kapten William Troost-Ekong, aga 62. minutil viigistas pealöögiga endine AC Milani ja Barcelona keskväljamees Franck Kessie ning üheksa minutit enne mängu lõppu lükkas ka poolfinaalis skoori teinud Sebastien Haller väravasse Simon Adingra tsenderduse.

Elevandiluuranniku teekond meistritiitlini on märkimisväärne: pärast A-alagrupi esimeses voorus võetud 2:0 võitu Guinea-Bissau üle kaotati nii Nigeeriale kui Ekvatoriaal-Guineale, viimasele sealjuures 0:4, mis maksis koondise peatreenerile Jean-Louis Gasset’le töökoha.

Prantslase asemel nimetati ajutiselt ametisse tema üks tema abitreeneritest Emerse Fae, kellel õnnestus turniiri jätkata, sest võõrustajad pääsesid kolmanda koha saanud meeskondade arvestuses viimasena kaheksandikfinaali. Seal mängiti Senegali vastu enne Franck Kessie viigiväravat 82 minutit kaotusseisus ning edasipääs tagati penaltiseeria abil.

Veerandfinaalis alistas Elevandiluurannik Mali 2:1 lisaajal pärast Oumar Diakite väravat 120+2. minutil, poolfinaalis tõi neile Kongo DV üle võidu Halleri tabamus 65. minutil.

Elevandiluurannikust sai esimene võidukas võõrustaja pärast Egiptust 2006. aastal, Lääne-Aafrika koondis on kontinendi meistriks kroonitud ka 1992. ja 2015. aastal. 2006. aasta turniiri finaalis alistas Egiptus just Elevandiluuranniku, nüüd treenerina meistriks tulnud Fae lõi toona koondise eest turniiril kaasa kõigis mängudes.

Loe rohkem:  Selgusid saalijalgpalli karikavõistluste poolfinaalide paarid | Jalgpall

Kokkuvõttes oli Elevandiluuranniku dramaatiline turniir Aafrika meistritiitliga põnev ja emotsiooniderohke. Meeskond näitas suurepärast mänguoskust ja võitlusvaimu, mis aitas neil saavutada ülimalt olulise võidu. Fännid üle kogu riigi olid elevil ja toetasid meeskonda kogu turniiri vältel. See võit tõestas, et Elevandiluurannikul on tugev ja võitlusvalmis jalgpallimeeskond, mis suudab saavutada suuri asju. Loodame, et see võit toob kaasa veelgi edu tulevikus ja jätkab meie jalgpallikultuuri arengut.