Elevandiluurannik jõudis Aafrika MV-l poolfinaali 122. minuti väravaga | Jalgpall

2242629ha8d4t24

Tere tulemast! Täna räägime Elevandiluuranniku jalgpallikoondisest, kes saavutas Aafrika meistrivõistluste poolfinaalis hämmastava võidu 122. minuti väravaga. See saavutus on pannud kogu riigi jalgpalli armastama ning loonud suure elevust kogu riigis. Meie kangelane on toonud meile õnne ja rõõmu ning me kõik oleme uhked tema saavutuse üle. Lähme edasi ja uurime, kuidas see saavutus on mõjutanud Elevandiluuranniku jalgpallikultuuri ja rahvastiku meeleolu!

Võõrustaja Elevandiluurannik pääses Aafrika meistrivõistlustel penaltiseeriast, kui Oumar Diakite värav tõi neile veerandfinaalis Mali üle 2:1 võidu lisaaja teisel üleminutil.

Avapoolajal väravaid ei löödud, kuigi Adama Traore ei suutnud 16. minutil realiseerida penaltit ning Elevandiluurannik jäi kaks minutit enne poolajavilet Leverkuseni kaitsja Odilon Kossounou teise kollase kaardi tõttu kümnekesi.

Dorgeles Nene suurepärane kauglöök 22 meetrilt viis Mali 71. minutil juhtima, Simon Adingra jõudis 90. minuti täitudes esimesena jaole viiekastijoonel lahtiseks jäänud pallile ning viigistas. Vahetult enne penaltiseeriasse minekut leidsid võõrustajad võiduvärava, kui Oumar Diakite madal kauglöök lipsas karistusalas kõigi mängijate vahelt läbi ja leidis tee Mali postide vahele. Diakite tähistas tabamust särgi seljast tõmbamisega, aga kuna tal oli eelnevalt juba kollane kaart all, sai ta punase ning peab poolfinaali vahele jätma.

Elevandiluurannik on poolfinaali jõudnud üle noatera, sest pärast A-alagrupi esimeses voorus võetud 2:0 võitu Guinea-Bissau üle kaotati nii Nigeeriale kui Ekvatoriaal-Guineale, viimasele sealjuures 0:4. Võõrustajad pääsesid kolmanda koha saanud meeskondade arvestuses viimasena kaheksandikfinaali, seal mängiti Senegali vastu enne Franck Kessie viigiväravat 82 minutit kaotusseisus ning edasipääs tagati penaltiseeria abil.

11 meetri karistuslööke oli vaja ka viimases veerandfinaalis, kui Roheneemesaared ja Lõuna-Aafrika Vabariik normaal- ega lisaajal väravaid ei löönud. Penaltiseerias suutis saareriik oma viiest löögist realiseerida vaid ühe.

Loe rohkem:  Anier lõi talvepausilt naastes liigahooaja seitsmenda värava | Jalgpall

Poolfinaalid mängitakse kolmapäeval, Nigeeria kohtub Lõuna-Aafrika Vabariigiga ning elevandiluurannik Kongo DV-ga.

In conclusion, the performance of the Ivory Coast team in the African Cup of Nations was nothing short of impressive, especially with their thrilling victory in the quarterfinals with a goal scored in the 122nd minute. This achievement demonstrates the team’s resilience, determination, and skill on the football field. It is a proud moment for the Ivory Coast and their fans, as they now look forward to the semifinals with anticipation and optimism. This success serves as an inspiration for the team and a demonstration of their potential to go even further in the tournament.