EL leppis Ukrainale 50 miljardi euro andmises kokku | Välismaa

2221938h3fdft24

Tere tulemast Eestisse! Täna on suurepärane päev, sest Euroopa Liit on otsustanud anda 50 miljardit eurot toetust Ukrainale. See on ajalooline kokkulepe, mis tugevdab meie solidaarsust ja näitab meie pühendumust toetada demokraatiat ja stabiilsust idapartnerriigis. See samm on oluline mitte ainult Ukrainale, vaid kogu piirkonnale ning see näitab, kui tähtis on jätkata koostööd ja abistamist meie naaberriikides. Oleme uhked, et saame olla osa sellest ajaloolisest hetkest ning loodame, et see toob kaasa positiivseid muutusi kogu regioonis.

Euroopa Ülemkogu alaline eesistuja Charles Michel teatas neljapäeval, et EL-i liidrid leppisid kokku 50 miljardi euro suuruses Ukraina abipaketis.

Michel teatas, et kõik liikmesriigid nõustusid Ukrainat toetama, vahendas Reuters.  

Michel teatas, et EL võtab Ukraina toetamisel juhtiva rolli. “Me teame, mis on kaalul,” rääkis Michel. 

Veel detsembris blokeeris Ungari 50 miljardi euro suuruse Euroopa Liidu (EL) abi Ukrainale, kui ühenduse liidrid ei võtnud arvesse Viktor Orbani vastuseisu Kiieviga liitumiskõneluste alustamisele. Michel teatas siis, et EL-i liidrid pöörduvad selle teema juurde tagasi kohe järgmise aasta alguses.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Euroopa Liit on kokku leppinud Ukrainale 50 miljardi euro andmises. See on oluline samm Ukraina majanduse ja riigi stabiilsuse toetamiseks. ELi ja Ukraina vahelise koostöö tugevdamine on oluline mitte ainult Ukraina, vaid ka kogu Euroopa jaoks, et tagada rahu ja stabiilsus piirkonnas. See rahaline toetus annab lootust paremale tulevikule Ukraina rahvale ning näitab Euroopa Liidu pühendumust toetada oma naabreid ja edendada demokraatiat ning inimõigusi.

Loe rohkem:  Demokraadid võitsid esindajatekoja järelvalimised New Yorgi eeslinnas | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga