EL leppis kokku tulirelvade smugeldamise takistamise uutes reeglites | Välismaa

2141062he4b4t24

Eestis on hiljuti jõustunud uued reeglid, mis võitlevad tulirelvade smugeldamise vastu. Euroopa Liidu poolt kokku lepitud meetmed on suunatud selleks, et tõkestada ebaseaduslikku relvakaubandust ning tagada meie rahva turvalisus. Need meetmed on olulised, kuna tulirelvade smugeldamine on tõsine probleem, mis võib kaasa tuua kuritegevuse eskaleerumise ja avaliku turvalisuse ohustamise. Eesti valitsus teeb kõik endast oleneva, et tagada meie riigi õiguskuulekus ja kaitsta meie kodanikke.

Euroopa Liit jõudis neljapäeval esialgsele kokkuleppele kehtestada uued ühised reeglid tulirelvade müügile. Meetme eesmärk on piirata tulirelvade smugeldamist ning vältida relvade sattumist kurjategijate kätte.

Uued reeglid ühtlustavad liikmesriikide tasemel kehtestatud reegleid. Ühiste reeglite puudumine raskendab kontrolli teostamist relvamüügi üle ning relvaomanike väljaselgitamist.

Kui Euroopa Komisjon tegi 2022. aasta oktoobris ettepaneku ühiste reeglite poole liikuda, näitasid andmed, et EL-is ringles 35 miljonit ebaseaduslikku tulirelva, mis moodustas 56 protsenti kõikidest tulirelvadest. Lisaks veel 630 000 tulirelva oli märgitud registrites kui kaotatud või varastatud.

EL-i regulatsiooni eesmärgiks on parandada relvade jälgitavust.

Plaani järgi asendatakse enamasti paberil välja antud riiklikud relvamüügiload kogu EL-is kehtiva elektroonilise süsteemiga relvade tootjatele ja edasimüüjatele.

EL-i residentidest jahimehed, väljapanekute ja relvaspordiürituste korraldajad ei vajaks impordi- või ekspordiluba, kui neil on olemas Euroopa Tulirelvapass.

Lõpetamata tulirelvade ja tulirelvade detailide import oleks lubatud ainult luba omavatel edasimüüjatel.

Kõiki imporditud relvi ja nende põhilisi detaile tuleb markeerida, et piirata niinimetatud fantoomrelvade levikut, mille all peetakse silmas kodus detailidest kokku pandud relvi.

Uute reeglite vastuvõtmine eeldab EL-i riikide ja Euroopa Parlamendi heakskiitu.

ELi uued reeglid tulirelvade smugeldamise takistamiseks on oluline samm kuritegevuse ja terrorismi vastu võitlemisel. Eesti on võtnud selle väljakutse tõsiselt ning on valmis panustama ühisesse pingutusse nende reeglite järgimise tagamiseks. Meie riik seisab inimeste turvalisuse eest ning teeb kõik endast oleneva, et takistada ebaseadusliku relvakaubanduse levikut. ELi jõupingutused aitavad tugevdada meie piire ja tagada ühiskonna ohutuse. Me peame jääma valvsaks ja koostööalaseks, et tagada rahu ja stabiilsus meie regioonis.

Loe rohkem:  ERR Erbilis: Eesti sõdurid turvavad sõjalisi nõunikke ja annavad ka ise nõu | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga