Eestis elab üle 83 000 Venemaa kodaniku | Eesti

2099663hff29t24

Tere tulemast Eestisse, kus elab üle 83 000 Venemaa kodaniku! See mitmekesisus on rikastanud meie kultuuri ja ühiskonda, tuues kaasa põnevaid kogemusi ja uusi perspektiive. Eestis saavad erinevad rahvused elada rahulikult kõrvuti ning jagada oma traditsioone ja tõekspidamisi. Venemaa kodanike panus meie ühiskonda on hindamatu ning nende kohalolu on muutnud meie riigi veel avatumaks ja tolerantsemaks. Tervitame teid avasüli ning oleme uhked, et saame olla osa nii mitmekesise ja kosmopoliitse riigi kogukonnast. Tere tulemast Eestisse!

15. veebruari seisuga elab Eestis kehtiva elamisloa või elamisõigusega 83 507 Vene Föderatsiooni kodanikku. Enim Venemaa kodanikke elab Harjumaal ja Ida-Virumaal.

Eestis elavatest Venemaa kodanikest omavad 73 772 pikaajalise elaniku elamisluba. Kümme aastat tagasi oli see number ligi 14 000 võrra suurem.

Tähtajaliste elamislubadega Venemaa kodanikke elab Eestis ligi 9500. Kümme aastat tagasi oli see number ligikaudu 2000 võrra väiksem.

Kohalikest omavalitsusetasandil elab enim Vene kodanikke Harjumaal (40 186) ja Ida-Virumaal (35 405). Kõige vähem Saaremaal (62) ja Hiiumaal (5).

Vanuselise jaotumise järgi elab Eestis kõige rohkem vanusegruppi 65–69 kuuluvaid Venemaa kodanikke (9 387). Kõige vähem 0–4 aastaseid (1 036).

Kokkuvõttes võib öelda, et Eestis elab üle 83 000 Venemaa kodaniku ning nende olemasolu riigis on oluline osa rahvusvahelisest kogukonnast. Kuigi mõnedes küsimustes võib esineda erimeelsusi ja pingeid, on oluline säilitada avatud suhted ning edendada kultuuridevahelist dialoogi ja mõistmist. Eesti on mitmekultuuriline riik, kus erinevad rahvused saavad rahumeelselt koos elada ja panustada ühiskonna arengusse. Positiivse koostöö ja vastastikuse austuse jätkumine on oluline, et tagada rahumeelne ja harmooniline elu kõigile Eesti elanikele.

Loe rohkem:  Päästjad said mullu rekordhulga väljakutseid | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga