Eesti võitis rühmvõimlemise MK-etapilt kaks pronksimedalit | Võimlemine

2458283he4a2t24

Eesti võistkond võitis rühmvõimlemise MM-etapilt kaks pronksimedalit!

Eesti võimlejad tegid hoopis ühe ootamatu ja eduka MM-etapiga! Meie naiskond võitis rühmvõimlemise MM-etapil kaks pronksimedalit, mis on suurepärane saavutus ja tõend meie võimlemisrühma talentsist ja pingutuse korraldusest.

Kasutage seda edu edaspidiste võistluste jaoks!

Nädalavahetusel Tarragonas, Hispaanias toimunud rühmvõimlemise maailmakarika etapi võistlus tõi Eestisse kaks pronksmedalit. Medali said kaela nii VK Rütmika Siidisabad kui ka VK Rütmika Rebasesabad.

Meistriklassi võistluses osalenud 20 rühma seas oli VK Rütmika Siidisabade rühm kvalifikatsioonivõistluses 4. kohal, jäädes kolmanda koha võistkonnast Soome Ovo Team-ist maha 0,05 punktiga. Finaalvõistlus õnnestus aga paremini Eesti rühmal, kes saavutas kahe päeva kokkuvõttes kolmanda koha (54,550 punkti). Kuldmedali võitis Bulgaaria National Team (57.100) ja hõbedale tuli Soome Minetit võistkond (56,850).

Teise Eesti võistkonnana pääses finaali eelvõistlusel 7-nda tulemuse saanud VK Janika Violett, kes kahe päeva kokkuvõttes sai kõrge 5. koha (49,350 punkti). Kolmas Eesti võistkond Piruett Senior Team sai kvalifikatsioonivõistlusel 10. koha, kuid finaalvõistlusel osaleva 12 võistkonna sekka ei pääsenud.

Juuniorklassis jagunes pjedestaal samade riikide ja klubide vahel natuke teises järjekorras. MK-etapi võitis Soome Minetit Junior (55,000 punkti), teisel kohale tuli Bulgaaria National Team (54,200) ning kolmandale kohale tõusis VK Rütmika rühm Rebasesabad (53,500), kes edestas 0,2 punktiga Soome Ovo Junior Teami.

Esimest aastat juuniorklassis võistlev rühm VK Rütmika Rebased saavutas 5. koha (52,500), kolmas Eesti juuniorrühm VK Janika Tallinn Melissa jäi kvalifikatsioonivõistlusel 10-ndaks. Kokku osales juuniorklassis 17 rühma.

Eesti võimlejad tegid Eesti uhkeks!

Eesti võimlejad kogusid MM-etapilt kaks pronksimedalit, mis on suurepärane saavutus! See näitab, et Eesti võimlemise tulemuste edenemine jookseb edasi ja meie sportlased on pädevad konkurents rahvusvahelisel areenil.
Täname meisterlikke edukaid esindust ja toetame Eesti võimlejaid tulevates võistlustel!

Loe rohkem:  Legendaarne võimlemisturniir meelitas Tartusse rekordarv riike | Võimlemine