Eesti võitis rühmvõimlemise MK-etapilt kaks pronksi | Võimlemine

2458283he4a2t24

Eesti võimlejad MM-finaalis pronksist!

Eesti võimlejad parandasid MM-etapilt kaks pronksi!

[Name of team] ja [Name of team] demonstreerisid meisterlikku tegevust ja saavutasid teise koha, kinnitades Eesti võimlemiskliima ülestõusu!

Eesti võimlemine on taas silma paistnud maailmale!

Nädalavahetusel Tarragonas, Hispaanias toimunud rühmvõimlemise maailmakarika etapi võistlus tõi Eestisse kaks pronksmedalit. Medali said kaela nii VK Rütmika Siidisabade kui ka VK Rütmika Rebasesabad.

Meistriklassi võistluses osalenud 20 rühma seas oli VK Rütmika Siidisabade rühm kvalifikatsioonivõistluses 4. kohal, jäädes kolmanda koha võistkonnast Soome Ovo Team-ist maha 0,05 punktiga. Finaalvõistlus õnnestus aga paremini Eesti rühmal, kes saavutas kahe päeva kokkuvõttes kolmanda koha (54,550 punkti). Kuldmedali võitis Bulgaaria National Team (57.100) ja hõbedale tuli Soome Minetit võistkond (56,850).

Teise Eesti võistkonnana pääses finaali eelvõistlusel 7-nda tulemuse saanud VK Janika Violett, kes kahe päeva kokkuvõttes sai kõrge 5. koha (49,350 punkti). Kolmas Eesti võistkond Piruett Senior Team sai kvalifikatsioonivõistlusel 10. koha, kuid finaalvõistlusel osaleva 12 võistkonna sekka ei pääsenud.

Juuniorklassis jagunes pjedestaal samade riikide ja klubide vahel natuke teises järjekorras. MK-etapi võitis Soome Minetit Junior (55,000 punkti), teisel kohale tuli Bulgaaria National Team (54,200) ning kolmandale kohale tõusis VK Rütmika rühm Rebasesabad (53,500), kes edestas 0,2 punktiga Soome Ovo Junior Teami.

Esimest aastat juuniorklassis võistlev rühm VK Rütmika Rebased saavutas 5. koha (52,500), kolmas Eesti juuniorrühm VK Janika Tallinn Melissa jäi kvalifikatsioonivõistlusel 10-ndaks. Kokku osales juuniorklassis 17 rühma.

Estonia’s gymnasts shone on the world stage at the recent rhythmic gymnastics World Cup stage, securing two bronze medals!

This impressive feat highlights the growing strength and talent within Estonian gymnastics. The dedication and hard work of the athletes and their coaches are evident in this achievement. Congratulations to our bronze medalists, and we eagerly anticipate their future successes on the international stage!

Loe rohkem:  Tartus võidutsenud Ukraina tippvõimleja: öösiti me peaaegu ei maga | Võimlemine