Eesti suusaorienteerujad leppisid kohtadega teises kümnes | Talisport

2217795h1c38t24

Tere tulemast Eestisse! Viimane uudis meie suusamaailmast on see, et eesti suusaorienteerujad saavutasid auväärse koha teises kümnes. Talisport on alati olnud oluline osa meie kultuurist ja eesti sportlased on alati olnud tugevad osalejad erinevatel spordialadel. Suusaorienteerumine nõuab nii füüsilist kui ka vaimset tugevust ning eesti sportlased näitavad oma pühendumust ja oskusi igal võistlusel. See näitab meie rahva kirge spordi ja looduse vastu. Tule külasta Eestit ning tunneta talisporti oma silmaga!

Suusaorientueerumise üliõpilaste maailmameistrivõistlused Lenzerheides jätkusid esmaspäeval ühisstardist lühirajaga.

Meeste raja linnulennuline pikkus oli 8,7 ja naistel 7,6 km. Eesti koondise parima koha saavutas taas Olle Ilmar Jaama, kes lõpetas 14. kohaga, kaotades võitjale viie minuti ja 24 sekundiga. Timo Kudre lõpetas 17. kohal (+6.26), Chris Marcus Krahvi tulemus tühistati.

Üliõpilaste maailmameistriks tuli tänu tugevale lõpukilomeetrile šveitslane Nicola Müller (37.16), hõbeda teenis rootslane Jonatan Ståhl (+0.13) ja pronksi šveitslane Severin Müller (+1.27).

Naiste konkurentsis oli eestlannadest 16. kohaga parim Liis-Marii Kaso (+6.02), Birgit Rõõm lõpetas 21. kohal (+9.14). Maailmameistriks tuli kolmandat võistlust järjest ülekaalukalt rootslanna Elin Schagerström (38.39), hõbeda pälvis šveitslanna Eliane Deininger (+2.17) ja pronksi soomlanna Maria Hoskari (+2.33).

Viimase alana on MM-i programmis sprinditeade ühest naisest ja ühest mehest koosnevate segavõistkondade vahel.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti suusaorienteerujad tegid tubli esituse, leppides kohtadega teises kümnes. Kuigi nad võinuks loomulikult loota kõrgematele kohtadele, on siiski oluline tunnustada nende pingutusi ja pühendumust. See tulemus näitab, et Eesti suusaorienteerujad on tugevad ja püsivad ning suudavad rahvusvahelisel tasemel konkureerida. Jääme lootma, et tulevikus suudavad meie sportlased veelgi paremaid tulemusi saavutada ja Eestile au ning kuulsust tuua.

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Kui kõrgele suudab Kudre-Schnyder jälitussõidus tõusta? | Talisport