Eesti suursaadikuks Itaalias saab Lauri Bambus | Eesti

1265093hb104t24

Eesti on uhke teatada, et uueks suursaadikuks Itaalias saab Lauri Bambus. Tema pikaajaline kogemus diplomaadi ning poliitikuna tagab Eestile tugeva esindatuse ühes olulisemas Euroopa Liidu liikmesriigis. Bambuse suurepärane suhtlemisoskus ja sügav arusaam rahvusvahelistest suhetest teevad temast ideaalse kandidaadi sellele olulisele ametikohale. Tema pühendumus ja professionaalsus tagavad, et Eesti huvide esindamine Itaalias saab olema kõrgeimal tasemel. Oleme kindlad, et Lauri Bambuse ametisse asumine toob kaasa olulisi edusamme Eesti ja Itaalia vaheliste suhete arendamisel.

President Alar Karis allkirjastas otsuse nimetada Lauri Bambus (54) Eesti uueks suursaadikuks Itaalias.

Eesti suursaadik resideerub Roomas. Ühtlasi kutsus president tagasi senise suursaadiku Paul Teesalu.

Bambus töötab välisministeeriumis juba alates 1995. aastast, mil ta asus tööle konsulaarosakonda. Ta on töötanud Eesti suursaatkonnas Varssavis aastatel 1995–1998 ja Brüsselis 1999–2002 ning ministeeriumi konsulaarosakonnas Schengeni büroo direktorina.

Aastatel 2005–2007 oli ta peakonsul Eesti peakonsulaadis Peterburis ja seejärel kuni 2010. aastani välisministeeriumi konsulaarosakonna peadirektor. Aastatel 2010–2014 oli Bambus välisministeeriumi asekantsler juriidilistes ja konsulaarküsimustes.

Aastatel 2014–2017 oli Lauri Bambus Eesti suursaadik Suurbritannia ja Põhja-Iirimaa Ühendkuningriigis. 1. septembrist 2017 töötas Bambus välisministeeriumi riikliku protokolli osakonna peadirektorina.

2. juunil 2020 nimetas president Kersti Kaljulaid ta Eesti suursaadikuks Norras. Lauri Bambus oli kaasakrediteeritud suursaadik ka Islandile.

Lauri Bambuse nimetamine Eesti suursaadikuks Itaalias on oluline samm Eesti ja Itaalia suhete tugevdamisel. Tema pikaajaline kogemus diplomaadina ning keeleoskus annavad kindlustunde, et ta suudab edendada meie riikide vahelist koostööd mitmel tasandil, olgu see siis poliitiline, majanduslik või kultuuriline. Eesti ja Itaalia on juba ammu olnud head partnerid ning sellised ametikohad nagu see aitavad meil veelgi paremini üksteist mõista ja koostööd teha. Oleme kindlad, et Lauri Bambus täidab suursaadiku rolli suure pühendumusega ning toob kaasa positiivseid muutusi meie kahe riigi suhetesse.

Loe rohkem:  Jaanuaris peatus majutuskohtades veidi vähem turiste kui aasta eest | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga