Eesti saalihokikoondis kohtub MM-i alagrupis Kanada ja kahe Aasia meeskonnaga | Saalihoki

2295771h0d51t24

Tere tulemast Eesti saalihokifännidele! Käesoleval aastal astub Eesti saalihokikoondis võimsalt vastu Maailmameistrivõistluste alagrupis Kanada ja kahe Aasia meeskonnaga. Põnevad mängud ja pingelised vastasseisud ootavad ees ning meeskond on valmis näitama oma parimat oskust ja võitlusvaimu. Oodatud on kõik fännid toetama ja ergutama meie kohalikke saalihokikangelasi nende teel võiduni. Olge valmis elama kaasa mängudele ja saatma meeskonda kogu turniiri vältel! Ahoi Eesti!

Eesti saalihokikoondis loositi MM-finaalturniiriks C-alagruppi, kus üheks vastaseks on Kanada ja ülejäänud kaks Aasia-Okeaania tsooni esindajad, kes selguvad mai lõpus sealse valikturniiri järel.

Saalihoki MM-i alagrupiturniiril kasutatakse spordiala sees valitsevate suurte tasemevahede tõttu mõnevõrra tavatut süsteemi, kus kaheksa maailma edetabelis kõrgemat kohta omavat koondist loositakse alagruppidesse A ja B ning ülejäänud alagruppidesse C ja D.

A-ja B-alagruppide kaks paremat tagavad otsepääsme veerandfinaali, kaks tagumist kohtuvad kaheksandikfinaalis alagruppides C ja D esimeseks ja teiseks tulnud koondistega. C- ja D-alagruppide kaks viimast jätkavad mängudega 13.-16. kohale.

Säärase süsteemi puhul säilib kõigil 16 meeskonnal võimalus tulla maailmameistriks, aga maailma edetabeli teise kümne keskel asuvad riigid reeglina ei kohtu maailma tippudega ning enamasti jäävad ära ülisuured võidumarginaalid (rekord on Rootsi 39:1 võit Austraalia üle 2010. aasta MM-il).

Kuna maailma edetabeli kaheksa paremat läbisid kvalifikatsiooniturniiri edukalt, kuulus üheksandal kohal paiknev Eesti loosimisel kolmandasse tugevusgruppi koos Taani, Poola ja Kanadaga. Neljandas tugevusgrupis olid kolm Aasia-Okeaania esindajat ja Sloveenia.

Alates 1995. aastast rahvusvahelises saalihokielus osalev Eesti meeskond pole selle aja jooksul kordagi kaotanud ühelegi koondisele väljaspool Euroopat. Kanadaga kohtuti viimati 2022. aasta MM-il, kui saavutati kindel 13:5 võit. Eestil on seega põhjust loosimise tulemusega rahul olla.

Kui Eesti meeskond saavutab C-alagrupis esimese või teise koha, ootab ees kaheksandikfinaal Rootsist, Soomest, Lätist ja Slovakkiast koosneva B-alagrupi kolmanda või neljanda koha omanikuga. Tolle koosluse selged soosikud on Rootsi ja Soome, kes on kahepeale ära jaganud kõik senised 14 MM-tiitlit (Rootsi 10, Soome 4).

Loe rohkem:  Eesti saalihokikoondis alustab sel nädalal MM-valikturniiri | Saalihoki

15. saalihoki meeste MM-finaalturniir toimub 7.-15. detsembrini Rootsis Malmös.

Eesti meeskond on osalenud kõikidel senistel MM-idel. Parim tulemus on 2010. aasta seitsmes koht, kui veerandfinaalis kaotati karistusvisete seerias Tšehhile. Koradgi pole saadud kehvemat kui 12. koht. 2022. aasta MM-il tuldi üheksandaks.

Koha tänavusel MM-il tagas peatreeneri Risto Lalli juhendatud Eesti koondis veebruari alguses Lätis toimunud valikturniiril, kus alagrupis alistati Prantsusmaa 19:2 ja Holland 12:3 ning kaotati Soomele 1:21. MM-ile pääsu otsustanud mängus seljatas Eesti 14:2 Islandi.

2024. aasta MM-finaalturniiri alagrupid:

A-alagrupp: Tšehhi, Šveits, Saksamaa, Norra
B-alagrupp: Soome, Rootsi, Läti, Slovakkia
C-alagrupp: Kanada, Eesti, Aasia-Okeaania esindaja, Aasia-Okeaania esindaja
D-alagrupp: Taani, Poola, Sloveenia, Aasia-Okeaania esindaja

Kohtumised MM-i alagrupis Kanada ja kahe Aasia meeskonnaga tõotavad tuua põnevat ja pingelist saalihoki mängu Eesti koondisele. Nii Kanada kui ka Aasia meeskonnad on tugevad vastased, kuid meie koondis on valmis võtma vastu väljakutse ning näitama oma parimaid oskusi ja võimeid. Olles võistlusteks hästi ettevalmistunud ja motiveeritud, loodame üllatada ning saavutada häid tulemusi. Eesti saalihokikoondis on valmis võitluseks ja näitama maailmale oma tugevust ja pühendumist saalihokile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga