Eesti meistriks tulnud kurlingunaiskonnale andis lisatõuke meeste vastu mängimine | Jääkeegel

2243781hbb7ct24

Tere tulemast, kõik kurlingufännid! Eesti kurlingumaastikul on viimasel ajal toimunud suured muutused, kui meeste vastu mängimine on hoogu juurde saanud. Eesti meistriks tulnud kurlingunaiskonnale on see andnud olulise lisatõuke ja toonud kaasa suuremat huvi jääkeegli vastu. Naiskonna ülekaalukas võit meeste vastu on tõestuseks selle spordiala jõulisest arengust ning annab lootust ka tulevikuks. Tulge ja olge osa selle põneva spordi uuest ajastust Eestis!

Tallinnas toimunud kurlingu Eesti meistrivõistlustelt olid edukad tiitlikaitsjad. Esindusnaiskonnale Team Turmannile sel nädalavahetusel võrdset vastast ei leidunud, meestest pidi Veltsmani meeskond rohkem pingutama.

Tänavused kurlingu Eesti meistrivõistlused olid erakordsed selles mõttes, et kahe naiskonna ja viie meeskonna konkurentsis otsustati alagrupifaas läbi viia ühiselt, kus kõik mängivad kõigiga.

Naiste koondis Liisa Turmanni juhtimisel võitis kõik mängud alagrupis, meestest heitles finaalipääsu nimel kolm tiimi. Kapten Eduard Veltsmani meeskond kohtus finaalmängus lõpuks Kaarel Holmi tiimiga ja jäi kokkuvõttes peale, nagu ka alagrupis, nii ei tulnud teist finaalmatši mängidagi.

“Nagu iga aasta, oli väga pingeline. Me grupietapis ei saanud nii kergesti mängida, vastased näitasid ka head mängu. Võib-olla meie ka ei näidanud kõige paremat mängu, aga siin finaalis näitasime oma üht parimat mängu sellel turniiril,” ütles Eesti meistriks kroonitud Eduard Veltsman.

Maailmameistrivõistlusteks valmistuv Team Turmann sai kirja kõik võidud ja tunnistas, et kuigi naiste napist konkuretsist on kahju, lisas meestega mängimine sel aastal põnevust, sest oli ettearvamatu. Finaalis alistati teine naiskond, Team Peebo 9:4. “See lisab enesekindlust. Enesekindlust lisab see, et me just mehi võitsime ja see, et me oleme treeninud nii palju, annab õige tulemuse,” märkis Liisa Turmann.

Kuigi Marie Kaldvee enam naiskonnaga ei mängi, sest keskendub segapaarile, on naiskond märtsikuise MM-i eel heas seisus. Mis selle taganud on? “Tugev treening ja see, et oleme käinud välisvõistlustel. See MK-etappidel osalemine on just see, mis on andnud meile selle enesekindluse, leida enda rütm mängus,” selgitas Turmann.

Loe rohkem:  Eesti kurlingu esindusnaiskond teeb viimaseid ettevalmistusi MM-iks | Jääkeegel

Team Peebo kapteni sõnul jäädi teise kohaga väga rahule, sest võistkond mängib alles esimest aastat kokku. Aprilli keskel ootab neidki Östersundis seenioride MM, milleks tahavad veel natuke oma esitust lihvida.

“Ettevalmistusaega oligi vähe. Teeme nüüd jälle rohkem trenni, proovime rohkem võistlusi teha. Meie kokkumäng läks tegelikult iga mänguga järjest paremaks, õppisime tundma teineteist ja loodamegi sellele, et rohkem trenni ja rohkem natuke võistelda,” sõnas hõbedanaiskonna kapten Margit Peebo.

Eesti meistriks tulnud kurlingunaiskonnale meeste vastu mängimine andis olulise lisatõuke nende jääkeegli võidule. Naiste meisterlikkus ja võitlusvaim meeste vastu näitab kurlingu spordi ülekasvavat populaarsust ja taset Eestis. Selle saavutusega antakse eeskuju noortele sportlastele ning tõstetakse Eesti kurlingu mainet rahvusvahelisel areenil. Meeste vastu mängimine on tõestus naiskonna asjatundlikkusest ja võimest võistelda kõrgel tasemel. See saavutus on suurepärane tunnustus Eesti kurlingu arengule ja innustab kõiki spordisõpru järgima oma unistusi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga