Eesti kurlingunaiskond alustab reedel MM-i peaproovi | Jääkeegel

1692943h8fa4t24

Tere tulemast! Eesti kurlingunaiskond astub reedel võimsale väljakutsele, alustades oma maailmameistrivõistluste peaproovi jääkeegli mängus. See on suurepärane võimalus näha meie kohalike sportlaste jõudu ja oskusi rahvusvahelisel tasemel. Eesti naiskond on treeninud aastaid selle hetke nimel ning nüüd on aeg neil näidata maailmale, milleks nad võimelised on. Tulge ja toetage meie kurlingunaiskonda nende ajaloolise ettevõtmise ajal ning kogeme koos põnevust ja kirevust sellest spordist, mis ühendab meid kõiki.

Eesti kurlingunaiskond Liisa Turmanni juhtimisel alustab võistlemist Rootsi MK-etapil, millest kujuneb maailmameistrivõistluste peaproov.

Eesti esindusnaiskond alustab reedel võistlemist Rootsis MK-etapil Nordic Tour, kus on esindatud Euroopa tugevaimad naiskonnad. Lisaks Eestile on osalemas ka Rootsi, Taani, Norra ja Itaalia esinduskoondised, kes esindavad oma riiki eelseisval MM-il.

Eesti naiskond mängib Rootsis koosseisus kapten Liisa Turmann, Erika Tuvike, Kerli Laidsalu ja Heili Grossmann.

Eesti mängib E-alagrupis ning esimeseks vastaseks on tugev Rootsi esinduskoondis Anna Hasselborgi juhtimisel. Rootsi naiskond on oma riiki esindanud nii Euroopa kui maailmameistrivõistlustel ning kahtedel olümpiamängudel, kus võideti kuld ja pronksmedalid.

Rahvusnaiskond tagas Eestile koha kurlingu MM-il, saavutades Euroopa meistrivõistluste tugevaimas A-alagrupis kuuenda koha. Tiitlivõistlusest osavõtt on esinduskoondise jaoks oluline, sest MM-il osalemine tagab esimesed olümpiamängude kvalifikatsioonipunktid 2026. aastaks. Kurlingu MM toimub Kanadas järgmisel kuul.

Eelseisvaks MM-iks treenib Eesti kurlingunaiskond Tomi Rantamäki juhtimisel, kellega Eesti Curlingu Liit sõlmis lepingu esindusvõistkondade treenimiseks ning sportlaste toetamiseks rahvusvahelisteks tiitlivõistlusteks valmistumisel.  

Kurlingunaiskond alustab reedel MM-i ettevalmistusvõistlust Jääkeegelis ning on valmis näitama maailmale oma parimaid oskusi. Nad on põhjalikult ette valmistunud ja treeninud selleks hetkeks, et esindada Eestit rahvusvahelisel areenil. Nende pühendumus ja püüdlus tipptaseme poole on imetlust väärt ning me kõik loodame, et nad saavutavad suurepäraseid tulemusi. Ootame põnevusega nende esinemist MM-il ja anname neile oma täieliku toetuse ning soovime neile edu nende ettevõtmistes. Eesti võib olla uhke oma kurlingunaiskonna üle ning meil on kindel usk nende võimesse esindada meid maailma parimate kurlingutiimide vastu.

Loe rohkem:  Eesti meistriteks kurlingu segapaaris tulid Kaldvee ja Lill | Jääkeegel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga