Eesti kostüümi- ja grimmikunstnik nomineeriti Soome filmiauhindadele | Film

2241246he36ct24

Tere tulemast Eesti filmimaailma! Oleme uhked teatada, et üks meie enda kostüümi- ja grimmikunstnik on nomineeritud Soome filmiauhindadele. See on suur saavutus mitte ainult kunstnikule endale, vaid ka kogu Eesti filmikogukonnale. Meie kunstnikud on tuntud oma loomingulisuse ja kõrge kvaliteedi poolest ning see nominatsioon tõestab seda veel kord. See on ka suurepärane võimalus tutvustada Eesti filmikunsti rahvusvahelisel areenil. Soovime nomineeritule palju õnne ja loodame, et ta toob koju võidu!

Soome filmiauhindadel ehk Jussidel pälvisid nominatsiooni kostüümikunstnik Neoon Must ja grimmikunstnik Külliki Pert töö eest filmis “Valgus valgus valgus”.

Režissöör Inari Niemi ja stsenarist Juuli Niemi 2023. aasta draama jutustab loo Mimist, kes Tšernobõli katastroofi järel asub elama Lõuna-Soome külasse, kus ta sõbruneb 15-aastase Mariiaga.

“Valgus valgus valgus” oli kavas ka 23. PÖFFi noorte- ja lastefilmide festivalil ning osales ka PÖFF-i rahvusvahelisel noortefilmide võistlusel.

Jussi-palkinto on Soome filmiauhind, millega tunnustatakse parimaid Soome filme ja nende tegijaid. Jussi on üks Euroopa vanemaid filmiauhindu

In conclusion, the nomination of an Estonian costume and makeup artist for the Finnish film awards is a testament to the talent and skill of Estonian film industry professionals. It is a great honor for Estonia to be recognized in the international film community, and we should all be proud of the achievements of our artists. This nomination also serves as a reminder of the importance of supporting and investing in the arts in Estonia, so that our talented individuals can continue to shine on the global stage. Congratulations to the nominee and best of luck at the awards ceremony!

Loe rohkem:  Peeter Volkonski pälvib HÖFF-i tänuauhinna | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga