Eesti Jalgpalli Liit tunnustas möödunud aasta parimaid staadione | Jalgpall

518254hf78dt24

Tere tulemast Eestisse! Eesti Jalgpalli Liit on tunnustanud möödunud aasta parimaid staadione kogu riigis. Jalgpall on oluline osa Eesti kultuurist ja ühiskonnast ning parimate staadionide tunnustamine on selle spordiala arengu oluline osa. Eesti jalgpall on kiirelt arenev ja jõudsalt kasvav ning parimate staadionide tunnustamine on tunnustus nende arengule. Olgu tegemist siis suurte võistluste korraldamisega või kohalike jalgpallimängudega, need parimad staadionid on olulised mängude kvaliteedi ja elamuse tagamiseks. Ootame Sind, et nautida jalgpalli maagiat nendel eksklusiivsetel staadionidel Eestis!

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) valis 2023. aasta parimaks naturaalmuruga staadioniks Kadrioru staadioni ja parimaks kunstmurukattega väljakuks Holm Jalgpallipargi.

1926. aastal avatud Kadrioru staadion valiti parimaks naturaalmuruga staadioniks juba neljandat korda. Kadrioru staadion oli Eesti jalgpallikoondise kodustaadion 2001. aastani. Praegu kasutab staadionit koduväljakuna A. Le Coq Premium liiga meeskond JK Tallinna Kalev, lisaks liigamängudele toimuvad staadionil rahvusvahelised naiste ja noortekoondiste kohtumised, vahendab jalgpall.ee.

Kunstmuruväljakutest hinnati sel aastal kõrgeimalt Holm Jalgpalliparki, mida kasutab koduväljakuna sel hooajal Esiliigasse kerkinud Tartu JK Welco. Tartus Raadi linnaosas paiknev staadion avati möödunud aasta juunikuus. Väljaku äärde ehitati ka täismõõtmetes katusega tribüün, mis mahutab ligikaudu 600 pealtvaatajat.

Parimad staadionid selgitatakse välja A. Le Coq Premium Liiga, Esiliiga ja Esiliiga B võistlustasandil mängivate klubide koduväljakute vahel. Jalgpalliliidu staadionite komisjon on välja töötanud kriteeriumid, mille põhjal erinevaid väljakuid jälgitakse ning hooaja jooksul hindavad mängu inspektorid koostöös kohtunikega, kuidas staadionid antud punktidele vastavad. Hindeid jagatakse viiepallisüsteemis.

EJL jalgpallikompleksi alla kuuluvad väljakud hindamisel ei osalenud.

Varasemad võitjad:

2022 – Pärnu rannastaadion, Kohtla-Järve kunstmurustaadion
2021 – Vändra murustaadion, Kohtla-Järve kunstmurustaadion
2020 – Pärnu rannastaadion, Võru kunstmurustaadion
2019 – Kadrioru staadion, Nike Arena Elva
2018 – Kadrioru staadion, Vändra kunstmurustaadion
2017 – Kuressaare linnastaadion, Sepa jalgpallikeskuse kunstmurustaadion
2016 – Kadrioru staadion, Tartu Annelinna kunstmurustaadion

Loe rohkem:  Saku Sporting pääses meistriliigasse | Jalgpall

Kokkuvõttes on Eesti Jalgpalli Liit teinud olulise panuse ehituste ja hoolduse valdkonnas, et tunnustada möödunud aasta parimaid staadione. Tugev ja korralik staadion on oluline osa spordi arengus ning Eesti jalgpalli tulevikus. Tunnustatud staadionid on suurepärane näide sellest, kuidas pühendunud töö ja järjepidevus võivad muuta spordirajatiste kvaliteeti ja mängukogemust. Loodame, et see tunnustus innustab ka tulevikus staadionite omanikke ja hooldajaid pakkuma parimat võimalikku keskkonda jalgpallifännidele ja -mängijatele üle Eesti.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga