Eesti jalgpalli järelkasv alustas EM-valikturniiri kindla võiduga | Jalgpall

2313219hc965t24

Tere tulemast Eestisse, kus jalgpalli järelkasv on alustanud Euroopa meistrivõistluste valikturniiri võimsa võiduga! Meie noored talendid näitasid oma oskusi ja võimsat mängustiili, võites oma esimese mängu kindlalt. See võit annab meile lootust ja usku tulevikuks, kui meie noored jalgpallurid jätkavad oma arengut ja kõnnivad uhkelt rahvusvahelisel areenil. Tule ja tunne kaasa meie noortele talentidele ning naudi jalgpalli kirge Eestis!

Eesti neidude U-17 jalgpallikoondis mängis esmaspäeval oma esimese kohtumise Kasahstanis toimuval EM-valikturniiril, kus Armeenia eakaaslased alistati tulemusega 5:0.

Eesti koondis haaras kohtumises juhtohjad 20. minutil, kui Dajana Smirnova alustas keskväljalt rünnakut, mängis end vastastest üle ning lahendas tekkinud võimaluse ise, lüües nahkkera üle väravavahi võrku. Eesti kasvatas edu 33. minutil, kui küljesisseviske järel suudeti palli vastase värava ees hoida ning kust Nicole Kelli löögile pääses.

Kuigi eestlased jäid 34. minutil ühemängijalisse vähemusse, suudeti head pressingut vastase üle hoida ning edu enne vaheajale minekut kolmeväravaliseks suurendada, kui resultatiivne oli Anna-Liisa Heide.

Teisel poolajal suutis Eesti taas ohtlikke võimalusi tekitada ning neljas värav vormistati 57. minutil – Annamarii Tamm saatis 16-meetri karistusjoonelt palli väravavahi jaoks püüdmatult väravasse. Tamme jaoks oli tegu esimese mängu ja väravaga neidude U-17 koondises. Eesti viienda ja kohtumise lõpptabamuse kirjutas enda nimele võistkonna kapten Loviise Männiste, kes nahkkera teravalt lati alla saatis.

EM-valikturniiril koondise peatreeneri ülesandeid täitev Deniss Samoilov ütles pärast kohtumist, et edu taga on hea ettevalmistus ja mängijate õige häälestatus. “Keskendusime enda tugevustele ja olime kaitses konkreetsed. Punane kaart oli võib-olla segavaks faktoriks, aga tüdrukud tulid olukorraga hästi toime – nad suutsid mängus sees püsida ja võistkonnana hästi mängida. Kordagi ei tekkinud ka sellist paanikamomenti, sest vastane ei tulnud nii julgelt pressima kui me arvasime. Küll aga andis see meile võimaluse teisel poolajal nad juba teadlikult madalamalt vastu võtta,” rääkis Samoilov.

Loe rohkem:  Alex Matthias Tamm osales Tšehhi suurklubi võidumängus | Jalgpall

Samoilov lisas, et neljapäeval ees ootava Kasahstaniga on koondis juba tutvunud ning suurt kartust vastase ees ei ole. “Kindlasti vaatame veel pärast tänast olulised detailid läbi, aga jätkame keskendumist enda tegevusele ja tugevustele ning seni kuni me teeme enda asju hästi, suudame kõigi vastu mängida.”

Eesti teine vastane EM-valikturniiril on võõrustajariik Kasahstan, kellega kohtutakse neljapäeval, 21. märtsil Eesti aja järgi kell 10.00. Mängu otsepilti on võimalik jälgida Kasahstani jalgpalliliidu Youtube’i kanalil.

Kokkuvõttes võib öelda, et Eesti jalgpalli järelkasv näitas oma potentsiaali alustades EM-valikturniiri kindla võiduga. Mängijad olid motiveeritud ja näitasid suurepärast meeskonnatööd ning oskusi. See võit annab neile kindlasti enesekindlust ja usku endasse tulevastes mängudes. Loodame, et nad suudavad säilitada sama taseme ja jätkata edu teekonnal eesmärkide poole. Eesti jalgpall on kindlasti helgemas tulevikus, kui noored talendid saavad end kehtestada rahvusvahelisel tasandil.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga