E-raamatukogu Ellu lõpetab tegevuse | Kirjandus

2248557h0175t24

Tere tulemast Eesti! E-raamatukogu Ellu lõpetab tegevuse, jättes paljud lugejad ja kirjandushuvilised murelikuks. See otsus on tekitanud palju kõneainet ja kurbust kirjandusmaailmas. Ellu on olnud oluline osa Eesti kultuurist, pakkudes kvaliteetset eestikeelset kirjandust kõigile huvilistele. Nende sulgemine jätaks suure lünga Eesti kirjandusmaastikul. Selles kaunis riigis on alati olnud suur kirjanduslik traditsioon ning Ellu sulgemine tekitab kindlasti palju kõneainet ja mõtteid selle kohta, kuidas seda tühimikku täita.

Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu Ellu lõpetab 1. juulil 2024 oma enam kui 12-aastase tegevuse. Edaspidi saab eestikeelseid e-raamatuid lugeda üle-eestilisest e-laenutuskeskkonnast Mirko.

“Ellu oli esimene ja pikka aega ainus e-raamatukogu, mis pakkus tasuta ligipääsu kaasaegsetele eestikeelsetele e-raamatutele. Tallinna rahvaraamatukoguna oleme teenindanud tallinlasi, koroonapandeemia ajaks avasime lisaressursside abil juurdepääsu kogu Eestile. Nüüd on loodud uus üle-riiklik e-laenutuskeskkond ja Ellul on aeg pensionile minna,” selgitas Tallinna Keskraamatukogu direktor Kaie Holm.

E-raamatukogu suletakse lugemismänguga “Loeme ELLU tühjaks!”, mis kestab kuni 15. juunini või kuni viimased e-raamatute litsentsid on n-ö ära loetud. Liituda saavad igas vanuses tallinlased.

Avatuks jäävad Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogu OverDrive ja e-muusikakogu Naxos. OverDrive’ist saab laenata võõrkeelseid e-audioraamatuid ja e-raamatuid ning ajakirju. Naxoses saab kuulata klassikalist ja džässmuusikat. 

Kuigi on kahetsusväärne, et E-raamatukogu Ellu lõpetab tegevuse, on oluline meeles pidada vajadust autoriõiguste järele ja digitaalse kirjanduse õiglast jagamist. Loodame, et tulevikus leitakse lahendus, mis võimaldab lugemishuvilistel jätkuvalt nautida e-raamatuid ja -ajakirju, samal ajal austades ka autorite loomingulisust ja õigusi. Oluline on toetada seaduslikke ja jätkusuutlikke platvorme, mis võimaldavad inimestel lugeda ja avastada kirjandust nii praktiliselt kui ka eetiliselt.

Loe rohkem:  Arvustus. "Põgenemine. Surm Echternachis" ehk kultuspoliitiku järjekordne tulemine | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga