Doncic ja Curry tegid hiilgava esituse, Drell jälgis Bullsi võitu pingilt | Korvpall

2251149h868dt24

Tere tulemast Eesti korvpalli uudistesse! Viimaste uudiste kohaselt on Luka Doncic ja Stephen Curry teinud hiilgava esituse, samal ajal kui meie enda korvpallitäht Maik-Kalev Drell jälgis Chicago Bullsi võitu pingilt. Need mängud on toonud elevust ja rõõmu korvpallifännidele üle kogu maailma. Olgu see järgmine samm Eesti korvpalli edus, meil on hea meel näha meie mängijaid rahvusvahelisel tasemel hiilgamas. Jääge kursis rohkemate uudistega selle põneva spordiala kohta meie korvpalliportaalis.

Korvpalliliigas NBA peeti ööl vastu reedet üheksa kohtumist, mille käigus teenisid muuseas võidu Luka Doncici juhitud Dallas Mavericks ning Stephen Curry juhitud Golden State Warriors. Henri Drell oli taaskord Chicago Bullsi pingil, kuid platsile eestlane ei pääsenud.

Doncic sai võõrsil New York Knicksi vastu hakkama suurepärase mänguga, kui lõpetas kohtumise 39 punkti, 11 resultatiivse söödu, kaheksa lauapalli, nelja vaheltlõike ja ühe blokiga. Madison Square Garden ei ole sloveeni jaoks üldsegi liiga suur lava, sest 2022. aasta lõpus tegi ta seal 60 punktiga kolmikduubli.

Mavericks haaras ohjadest juba varakult ning paisutas kolmandal veerandil edu 20 punktile, teenides lõpuks 122:108 (28:22, 31:26, 28:23, 35:37) võidu.

Tim Hardaway abistad Doncicit 19 silmaga, veel neli Dallase mängijat jõudsid kahekohalise punktisummani. Knicksi parim oli Donte DiVincenzo, kes viskas 50-protsendilise täpsusega 36 punkti. Josh Hart tegi 23 punkti, 12 korvisöödu ja kümne lauaga kolmikduubli.

Golden State Warriorsi tagamängija Stephen Curry pakkus Indiana Pacersi fännidele korraliku viskekontserdi, kui tabas 16-st teele saadetud kaugviskest 11. Tegemist on NBA ajaloo parima kaugviskaja karjääri 13. mänguga, kus ta 11 või enam kolmest tabanud on. Curry lõpetas kohtumise 42 punktiga.

Sarnaselt Mavericksile läks ka Warriors kohtumist varakult juhtima ning võitis poolaja kümne silmaga. Teisel poolajal edu aina kasvas ning mõned hetked enne kohtumise lõppu juhtis Warriors 25 punktiga, vormistades lõpuks 131:109 (45:34, 25:24, 25:18, 36:33) võidu.

Loe rohkem:  Kotsar ja Baskonia särasid Euroliigas eelmise hooaja finalisti vastu | Korvpall

Curry kõrval Warriorsi teiseks täheks tõusev noormängija Jonathan Kuminga lisas omalt poolt veel 18 punkti. Kaotajate eest oli resultatiivseim Pascal Siakam, kes panustas 16 silma ja kaheksa lauapalliga.

Henri Drelli koduklubi Chicago Bulls oli sisuliselt terve mängu võõrsil Memphis Grizzliese vastu tagaajaja rollis, kuid ärkas otsustaval veerandil ning pääses viis ja pool minutit enne lõpusireeni juhtima. Seejärel läksid nad veel üheksaga ette ja teenisid lõpuks 118:110 (27:31, 25:25, 28:25, 38:29) võidu.

DeMar DeRozan viskas 30 punkti ja haaras kaheksa lauapalli, keskmängija Nikola Vucevic lõpetas 20 punkti, kümne lauapalli, viie korvisöödu ja kahe blokiga. 20 punktiga sai hakkama ka Coby White, kes lisas veel kaheksa resultatiivsest söötu ja kuus lauda. Henri Drell oli küll koosseisus, aga jälgis kohtumist pingilt.

Detroit Pistons teenis oma hooaja kaheksanda võidu, kui alistas võõrsil Portland Trail Blazersi lisaajal 128:122 (25:30, 31:41, 28:26, 36:23, 8:2). Põhipanustajaks oli keskmängija Jalen Duren, kes tegi 27 punkti ja 22 lauapalliga võimsa kaksikduubli, lisades sellele veel kolm blokki. Blazersi ääremängija Jerami Grant viskas 49 punkti ja lisas kaheksa lauda ning kuus korvisöötu.

Mängupäeva lõpetasid eelmise hooaja play-off’i läänekonverentsi finaalis kohtunud Denver Nuggets ja Los Angeles Lakers. Kodupubliku ees mänginud tiitlikaitsja Nuggets tegi viimase kahe minutiga 10:2 spurdi ja teenis tasavägises kohtumises lõpuks 114:106 (29:23, 30:26, 24:30, 31:27) võidu.

Jamal Murray viskas 29 punkti, jagas 11 resultatiivset söötu ja haaras seitse lauda. Nikola Jokic skooris 24 silma ja võttis 13 lauapalli, aga jäi kolmikduublist ühe korvisöödu kaugusele. Lakersi parim oli Anthony Davis, kes lõpetas 32 punkti ja üheksa lauapalliga, LeBron James lisas omalt poolt 25 punkti, üheksa lauda ja seitse korvisöötu.

Loe rohkem:  Peatamatus hoos Kalev/Cramo alistas kindlalt TalTechi | Korvpall

Mõned tunnid enne seda avalikustas Lakers varalahkunud Kobe Bryanti auks püstitatud pronkskuju.

Teised tulemused:
Orlando Magic – San Antonio Spurs 127:111
Brooklyn Nets – Cleveland Cavaliers 95:118
Milwaukee Bucks – Minnesota Timberwolves 105:129
Phoenix Suns – Utah Jazz 129:115

Kokkuvõttes näitasid Doncic ja Curry oma silmapaistvaid oskusi ning suutsid teha olulise panuse oma meeskondade võitudele. Samuti oli põnev jälgida, kuidas Eesti pallur Drell oli kaasatud Bullsi võitu, ehkki peamiselt pingilt. Korvpall jätkab põnevust pakkuvat hooaega ning fännid ootavad põnevusega järgmiseid mänge ja mängijate esitusi. On selge, et korvpall on Eestis jätkuvalt populaarne ning spordisõbrad on põnevil, et näha, milliseid saavutusi tulevik toob.