Docpoint Tallinn kogus tänavu ligi 4000 külastust | Film

2236968h690dt24

Tänavu kogus Docpoint Tallinn filmifestival ligi 4000 külastust, tõestades oma populaarsust ja olulisust Eesti kultuurielus. Festival esitles mitmekesist valikut rahvusvahelisi dokumentaalfilme, pakkudes publikule avastamisrõõmu ja mõtteainet. See oli suurepärane võimalus tutvuda maailma erinevate kultuuride ja probleemidega ning avastada uusi perspektiive. Docpoint Tallinn on tuntud kui üks olulisemaid dokumentaalfilmide festivale Eestis ning selle aasta edukas korraldus kinnitab veel kord selle positsiooni.

Dokumentaalfilmide festival Docpoint Tallinn tõi kinodesse ligi 4000 vaatajat.

Populaarseimateks teosteks osutusid festivali avafilm, Soome ja Eesti koostööna valminud “Ilvesmees”, tšiili režissööri Maite Alberdi Oscarile nomineeritud kaunis armastuslugu “Igavene mälu”, rootsi autori Carl Olssoni musta huumoriga rootslaste portree “Vintersaga” ja kanada fotograaf Christopher Herwigi ainulaadset kunstinähtust uuriv “Nõukogude bussipeatused”. 

Esimest korda toimus DocPoindi raames ka filmitööstuse päev, mille raames esitleti rahvusvahelistele ekspertidele kolme Eesti ja kolme Soome peagi valmivat dokumentaalfilmi. Tegu oli DocPoint FINEST Marketi raames toimuva sündmusega, mille eesmärgiks on tõsta Soome ja Eesti dokfilmide rahvusvahelist nähtavust, tuntust ja anda täiendav tõuge võimalustele leida uusi vaatajaid üle maailma. Festivali raames andis meistriklassi ka filmiloolane ja dokumentalist Mark Cousins.

Rahvusvahelised eksperdid viisid läbi ka vestlusringi dokumentalistika trendidest ja uutest väljavaadetest 2024. aastal. DocPoint Industry päeval osalesid näiteks IDFA Marketi ja Forumi juht Selin Murat, The Whicker’s Foundationi kunstiline juht Jane Ray ja rahvusvahelise levitaja Syndicado esindaja Jasmina Vignjević. 

DocPoint Tallinn toimus tänavu 15. korda. DocPoint Tallinn on festivali DocPoint Helsinki sõsarfestival, mis toimub mõlemas linnas üheaegselt. Lisaks Tallinnale linastusid DocPoindi filmid ka Tartu Elektriteatris ning Kuressaare Thule Kinos. 

16. DocPoint Tallinn toimub 2025. aasta veebruaris.

Kokkuvõttes võib öelda, et Docpoint Tallinn oli sellel aastal väga edukas, kogudes ligi 4000 külastust. Festivali programm pakkus mitmekesist valikut dokumentaalfilme erinevatest žanritest ja teemadest, mis köitsid nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi filmisõpru. Külastajad said nautida mitmeid huvitavaid arutelusid ja kohtumisi filmitegijatega, luues rikastava kogemuse kõigile osalejatele. Docpoint Tallinn on tõestanud end ühe olulisema dokumentaalfilmide festivalina Eestis ning järgmise aasta ootused on kõrged.

Loe rohkem:  Portreefilmide konkursil valiti välja neli uut projekti | Film

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga