Diana Tamane avab Tokyos isikunäituse | Kunst

2244846h1ef0t24

Tere tulemast, kunstisõbrad! Diana Tamane, Eesti üks andekamaid kunstnikke, avab oma isikunäituse Tokyos. Tamane looming on alati olnud tähelepanuväärne ja tema kunstiteosed räägivad sügavalt isiklikest teemadest ning ühiskondlikest küsimustest. Tema koloriitne ja emotsionaalne stiil on võimeline puudutama iga vaataja südant. Diana Tamane looming on rännanud üle maailma ning nüüd on võimalus kogeda tema kunsti võlu otse Tokyos. See näitus on kohustuslik külastus kõigile kunsti- ja kultuurihuvilistele. Kohtumiseni näitusel!

Tokyos Kanzan galeriis avatakse 16. veebruaril Eesti kunstniku Diana Tamane isikunäitus “Poolarmastus”. Näitus jääb avatuks 31. märtsini.

Diana Tamane viibib hetkel Jaapanis 6-nädalasel Paradise AIR kunstnike residentuuriprogrammis, mis toimub Matsudos, Chiba prefektuuris, Tokyo-lähedases linnas. Paradise AIR pakub kunstnikele peatumispaika, et keskenduda loomisele, tutvuda jaapani kultuuri ja kunstieluga ning jagada oma loomingut kohaliku kogukonnaga. Konkursi žüriiks oli Paradise AIR ja Jaapani Fotokunstnike Ühendus.

Residentuuri ajal avab Tamane näituse Kanzan galeriis, mis on Tokyos tegutsev peamiselt kaasaegsele fotograafiale ja videole pühendunud galerii. Alates 2016. aastast korraldab galerii kohalike ja rahvusvaheliste kunstnike näitusi. Tegu on Tamane esimese näitusega Jaapanis. 

Näitus “Poolarmastus” jälgib Diana Tamane poolõe, Elina kasvamist läbi fotode, mis on tehtud koos veedetud aja jooksul perekonna suvemajas Kursišis, mida Diana iga suvi külastab. Seeria ajas kulgemine ilmneb nii visuaalselt kui ka metafoorselt, kuna motiivid korduvad. Suvemaja kasvuhoonest sai ajutine fotostuudio, kus Tamane oma poolõest igal aastal portree tegi. “Poolarmastus” on Elina elu ja kahe õe omavahelise suhte jälgimine kui ka Elinale suunatud armastuskiri. Elina pidev valmisolek projektis kaasa lüüa näitas, kui tugev side poolõdedel õnnestus luua, hoolimata kasvamisest erinevates peredes.

Tamane pälvis 2022. aastal Tartu Kunstimuuseumis toimunud isikunäituse “Poolarmastus” eest Ado Vabbe preemia ning on sama projektiga nomineeritud Lätis Purvītise auhinnale. “Poolarmastus” kuulub Tartu Kunstimuuseumi kogusse.

Loe rohkem:  Pariisi moodsa kunsti muuseumi juht: eesti kunstnikud on väga julged | Kunst

Jaapani residentuur kuulub BWA Wroclawi uude residentuuriprojekti “Retreat Art Routes”, kus üks Poola kunstnik läheb Eestisse (Kogo galerii), Eesti kunstnik läheb Jaapanisse (Paradise AIR) ja Jaapani kunstnik läheb Poola (BWA Wroclaw) residentuuri.

Kokkuvõttes võib öelda, et Diana Tamane isikunäitus on suurepärane võimalus tutvuda tema loominguga ja sukelduda tema unikaalsesse maailma. Tema tööd on täis sügavust, emotsioone ja isiklikku kogemust ning need pakuvad vaatajale ainulaadset kogemust. Tamane on suurepärane näide Eesti kunstnikest, kes suudavad rahvusvahelisel tasandil silma paista ja esitleda oma töid üle maailma. Näituse avamine Tokyos on samm lähemale Eesti kunsti tutvustamisele ja võimaldab kohalikel ja rahvusvahelistel kunstihuvilistel saada aimu sellest, kui rikas ja mitmekesine on Eesti kunstimaailm.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga