Coleman võttis Lylesi ees sprindikulla, Olyslagers alistas Magutšihhi | Kergejõustik

2290524hde9ct24

Esmaspäeval toimunud kergejõustiku võistlustel võttis Christian Coleman endale võidu meeste 100 meetri jooksus, edestades lõpuheitlusel Noah Lylest. Naistest võitis Cato Olyslagers ebaületatult 1500 meetri distantsil, alistades konkurendid Venemaalt ja Hiinast. Võistlused olid täis põnevust ja pinget ning tõid kaasa mitmeid üllatusvõitusid. Eestisse on jõudnud tugevad spordisangarid ja võistlused tõotavad olla huvitavad ning täis adrenaliini.

Kergejõustiku sisemaailmameistrivõistlustel Glasgow’s võitis meeste 60 meetri jooksu maailma hooaja tippmargiga 6,41 ameeriklane Christian Coleman, kes edestas kaasmaalast Noah Lylesi (6,44) ja jamaikalast Ackeem Blake’i (6,46).

Coleman alustas finaali paremini ja Lyles oli distantsi esimesel poolel ülejäänud seltskonna keskel, kuid tõusis lõpuks ikkagi teiseks. Keenia jooksja Ferdinand Omanyala (6,56) järel teenis viienda koha parim eurooplane Henrik Larsson (Rootsi; 6,56).

Meeste kuulitõuke võitis võistluste rekordi 22.77-ga ameeriklane Ryan Crouser, kelle neljast paremast tõukest piisanuks kuldmedaliks. Kahekordne olümpiavõitja ja välitingimuste maailmameister sai oma esimese sise-MM-i esikoha.

Hõbedale tuli uusmeremaalane Tom Walsh (22.07) ja pronksile itaallane Leonardo Fabbri (21.96).

Naiste kõrgushüppe võitis austraallanna Nicola Olyslagers (1.99), kes edestas tiitlikaitsjat Jaroslava Magutšihhi (1.97) ja isiklikku rekordit korranud Sloveenia kõrgushüppajat Lia Apostolovskit (1.95).

Seejuures oli Magutšihh kinni kuldmedalis, sest ületas 1.97 esimesel ja Olyslagers teisel katsel, aga austraallanna sai kolmandal katsel ka 1.99-st üle.

Naiste seitsmevõistluses juhtis enne viimast ala soomlanna Saga Vanninen, kuid oli konkurent Noor Vidtsist selgelt kehvem 800 meetri jooksja ja nii läks kuld 4773 punktiga Belgiasse.

Kahekordne juunioride maailmameister Vanninen sai aga 4677 punktiga oma karjääri esimese täiskasvanute tiitlivõistluste medali ning pronksiduellis edestas hollandlanna Sofie Dokter (4571) itaallannat Sveva Gerevinit (4559).

Enne õhtust programmi:

Glasgow’ sise-MM-i esimene medalikomplekt jagati reede pärastlõunal välja naiste kuulitõukes, kui kulla võitis kanadalanna Sarah Mitton 20.22-ga, edestades sealjuures isikliku rekordi püstitanud Saksamaa kuulitõukajat Yemisi Ohunleyet vaid kolme sentimeetriga. Pronksi viib USA-sse 19.67 tõuganud Chase Jackson.

Loe rohkem:  Kanada jooksutalendi tulemus ei kvalifitseeru maailmarekordiks | Kergejõustik

Ühtki eestlast reedel ei võistle: Johannes Erm ja teised seitsmevõistlejad alustavad laupäeval, siis tuleb 60 meetri jooksus rajale ka Õilme Võro. Diana Suumann osaleb 60 meetri tõkkejooksus pühapäeval.

Glasgow’s selguvad reede õhtul sisemaailmameistrid meeste 60 meetri jooksus ja kuulitõukes ning naiste viievõistluses ja kõrgushüppes.

Viievõistluses on kolme ala järel liidriks 2883 punkti kogunud soomlanna Saga Vanninen (8,33 – 1.79 – 15.01), teine on 2845 punktiga belglanna Noor Vidts (8,27 – 1.79 – 14.26) ning kolmas ameeriklanna Chari Hawkins (2773; 8,16 – 1.76 – 13.37). Maailma edetabelijuht, hispaanlanna Maria Vicente vigastas end kõrgushüppe käigus ja jättis võistluse pooleli.

23.45 meeste 60 m finaal

Naiste kõrgushüppes hakkab tiitlit kaitsma Tallinnas treeniv ukrainlanna Jaroslava Mahutšihh, kes on tänavu ületanud 2.04. Teise finaalis oleva naisena on kahe meetri kõrgusel olevast latist üle saanud australlanna Nicola Olyslagers (2.03), samuti on võistlustules sel sisehooajal isikliku rekordi 1.97 peale viinud Serbia tulevikutäht, tunamullune EM-hõbe Angelina Topic.

Kõikidel spordisõpradel oli võimalus imetleda kõige tipptasemel võistlust, kus Coleman võitis Lylesi ning Olyslagers alistas Magutšihhi. Sellised eepilised võistlused toovad alati elevust ja põnevust ning innustavad noori sportlasi endast parimat andma. Eesti kergejõustiku fännid võivad uhkust tunda nende sportlaste saavutuste üle ning loodetavasti see võit aitab kaasa ka meie enda sportlaste motiveerimisele ja inspiratsioonile. Aitäh kõigile sportlastele ja fännidele selle unustamatu kogemuse eest!

Loe rohkem:  TÄNA OTSE | Erm jätkab Glasgow's medalijahti, Suumann teeb MM-debüüdi | Kergejõustik