Charlton püstitas maailmarekordi, Duplantise valitsusaeg jätkub | Kergejõustik

2293818h1887t24

Eestis on kergejõustik alati olnud oluline osa spordikultuurist ning viimastel aastatel on nähtud tõelisi saavutusi. Hiljutises võistlusel püstitas noor ja talendikas sportlane Charlton maailmarekordi, mis pani kõik kiirelt märkama tema potentsiaali ja talenti. Samal ajal Duplantis jätkab oma domineerimist kergejõustiku maailmas, jättes konkurendid kaugemale seljataha. Eesti spordisõpradel on põhjust olla uhked nende saavutuste üle ning oodata põnevusega tulevasi võistlusi ja rekordite purustamist.

Glasgow’s toimunud sisekergejõustiku maailmameistrivõistlustel püstitas viimasel võistluspäeval maailmarekordi Bahama sprinter Devynne Charlton, kes võitis naiste 60 meetri tõkkejooksu ajaga 7,65.

28-aastane Charlton nihutas enda nimele kuulunud maailmarekordit kahe sajandiku võrra ning oli 0,09 sekundit kiirem hõbedale tulnud prantslannast Cyrena Samba-Mayelast. Pjedestaali viimasele astmele tõusis poolatar Pia Skrzyszowska (+0,14).

Laupäeval 400 meetri jooksu finaalis maailmarekordit parandanud Femke Bol aitas Hollandi naiskonnal võita kuldmedali 4×400 m finaalis. Bol, Lieke Klaver, Cathelijn Peeters ja Lisanne de Witte jooksid nelja peale välja aja 3.25,07. Teiseks tuli USA nelik (+0,27) ja kolmandaks Suurbritannia (+1,29).

Meeste 4×400 m finaalis võidutses Belgia koosseisus Jonathan Sacoor, Dylan Borlee, Christian Uguacel ja Alexander Doom (võiduaeg 3.02,54). Kahvatumate medalitega leppisid USA (+0,06) ja Holland (+1,71).

Meeste teivashüppes jätkus Armand Duplantise valitsusaeg. Rootslane teenis karjääri teise sise-MM-i kuldmedali tulemusega 6.05. Duplantis proovis kahel korral ületada ka maailmarekordit tähistavat 6.24, kuid ebaõnnestunult. Hõbemedali teenis üle mitme aasta tiitlivõistlusel osalenud ameeriklane Sam Kendricks 5.90-ga. Pronksmedalile tuli kreeklane Emmanouil Karalis 5,85-ga.

Meeste 800 m jooksus pälvis kuldse autasu ameeriklane Bryce Hoppel (võiduaeg 1.44,92). Talle järgnesid rootslane Andreas Kramer (+0,35) ja belglane Eliott Crestan (+0,40). Naiste finaalis noppis esikoha etiooplanna Tsige Duguma (võiduaeg 2.01,90), edestades britt Jemma Reekiet (+0,82) ja Benini esindajat Noelie Yarigot (+1,25).

Loe rohkem:  Kanada jooksutalendi tulemus ei kvalifitseeru maailmarekordiks | Kergejõustik

Meeste 1500 m jooksus finaali võitis üllatuslikult uusmeremaalane Geordie Beamish (võiduaeg 3.36,54). Hõbedale ja pronksile tulid ameeriklased Cole Hocker (+0,15) ja Hobbs Kessler (+0,18). Naistest krooniti maailmameistriks etiooplanna Freweyngi Hailu (võiduaeg 4.01,46) ameeriklannade Nikki Hiltzi (+0,86) ja Emily Mackay (+1,23) ees.

Ameeriklased teenisid medalilisa veel ka naiste kaugushüppes, kus esikoha pälvis Tara Davis-Woodhall (7.07) ja teiseks tuli Monae Nichols (6.85). Pronksmedali saavutas hispaanlanna Fatima Diame (6.78).

Charlton püstitas maailmarekordi, kuid Duplantise valitsusaeg jätkub kergejõustikumaailmas. Eesti sportlase ehk Rasmus Mägi suurepärane saavutus on inspireeriv ning näitab, et meil on võimeid teha suuri asju. Samas tuleb tunnustada ka kõiki teisi sportlasi, kes pühendunult treenivad ja võistlevad. Duplantis on endiselt valitsev maailmameister ja tema võimsad hüpped on vaieldamatult imetlusväärsed. Kergejõustik on ala, mis pakub pidevalt põnevust, üllatusi ning elamusi – olles tõeline maiuspala spordisõpradele üle maailma.