CAS lükkas Venemaa olümpiakomitee kaebuse tagasi | Olümpialiikumine

2273508h6a29t24

Tere tulemast Eestisse! Viimase aja suurim spordiüritus on olnud Rahvusvahelise Olümpiakomitee otsus tagasi lükata Venemaa olümpiakomitee kaebus. See otsus on tekitanud suurt elevust kogu maailmas, eriti spordi ja olümpialiikumise entusiastide seas. Venemaa ja olümpiakomitee vahelised võitlused ja skandaalid on kuumaks teemaks kõigis spordi uudistes ning see otsus on toonud kaasa palju arutelu ja vastukaja. See on kindlasti oluline sündmus, mis mõjutab olümpialiikumist ja spordimaailma tervikuna. Oleme siin, et tuua teieni kõige värskemad uudised ja emotsioonid selle teema kohta!

Rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) külmutas mullu oktoobri keskel Ukraina territoriaalset terviklikkust rikkunud Venemaa olümpiakomitee liikmelisuse, mistõttu pöördusid venelased rahvusvahelisse spordikohtusse (CAS). Nüüd teatas CAS, et venelaste kaebus lükati tagasi.

Venemaa olümpiakomitee tunnustas 5. oktoobril enda liikmetena Ukrainale kuuluvate Donetski, Hersoni, Luhanski ja Zaporižžja regionaalseid spordiorganisatsioone, millega rikuti Ukraina territoriaalset terviklikkust ning mindi ROK-i sõnul vastuolusse olümpiahartaga. Oktoobris otsustas ROK-i täitevkomitee, et peatab Venemaa olümpiakomitee liikmelisuse ROK-is, mis tähendab, et Venemaa olümpiakomitee ei või enam tegutseda riikliku olümpiakomiteena ning kaotab õiguse rahvusvahelise olümpialiikumise rahastusele.

Venemaa olümpiakomitee pöördus CAS-i, soovides ROK-i otsuse tühistamist. CAS aga teatas nüüd, et pärast materjalidega tutvumist leiti, et ROK-i täitevkomitee ei rikkunud seaduslikkuse, võrdsuse, prognoositavuse ega proportsionaalsuse põhimõtteid ja seega jääb täitevkomitee otsus kehtima.

Küll aga ei mõjutanud Venemaa olümpiakomitee liikmelisuse peatamine sportlaste osalemist Pariisi olümpial – detsembri alguses teatas ROK, et täitevkomitee otsusega lubatakse Venemaa ja Valgevene sportlased neutraalse lipu all 2024. aasta olümpiamängudele võistlema.

In conclusion, the decision by the Court of Arbitration for Sport to reject the appeal by the Russian Olympic Committee is a positive step for clean and fair competition in sports. It sends a strong message that doping violations will not be tolerated, and athletes and national committees will be held accountable for their actions. This decision upholds the integrity of the Olympic movement and serves as a deterrent for those who may consider cheating in the future. It also reaffirms the commitment of international sports organizations to upholding the values of fair play and sportsmanship.

Loe rohkem:  ROK-i asepresident: Pariisi olümpiale võib pääseda umbes 40 venelast | Olümpialiikumine

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga