Carmen Mikiver: naudin, kui saan heas mõttes “hullu panna” | Teater

2230332h1219t24

Tere tulemast Eestisse! Täna tutvustame teile Carmen Mikiverit, andekat ja kirglikku näitlejat, kes on tuntud oma võimekuse poolest tuua lavale kelmikat ja veidrat energiat. Tema pühendumus ja talent on teinud temast ühe armastatumaid näitlejaid Eestis. Carmen Mikiver naudib teatris “hullu panemist” heas mõttes ning tema esinemised pakuvad publikule alati unustamatuid elamusi. Olgu teie teatrikülastus Eestis täidetud naeru, põnevuse ja emotsioonidega!

Kultuurisaatel “OP” oli külas hiljuti 60. sünnipäeva tähistanud näitleja Carmen Mikiver, kellel on koduteatris käimas proovid lavastusega “Rocco ja tema vennad”.

Lavalugu baseerub Luchino Visconti samanimelisel filmil, mis tema sõnul jääb oma ajastusse ja Endla versioonis seda matkima ei hakata. “Eks filmis on ju näha sellist Itaalia tolleaegset näitlemisstiili ja meie kultuuripildi jaoks on seal natukene palju ülemängimist. Meie sellist Itaalia temperamenti muidugi mängima ei hakka,” rääkis ta. 

Mikiveril on lavastuses täita ema roll ja neid on viimastel aastatel talle mitmeid sattunud. “Olen mänginud erinevaid emasid ja kolm nendest on olnud filmistsenaariumi põhjal – üks ema on autistliku diagnoosiga, siis on üksikema ja nüüd Roccos selline lõviema viie pojaga,” tõdes näitlejanna. 

Carmen Mikiveril filmirollides on viimasel ajal domineerinud üsna jõulised ja värvikaid karakterid. “Ma väga naudin seda, kui ma saan heas mõttes “hullu panna” natukene. Pealegi on ilu väga suhteline mõiste ju,” ütles näitlejanna ja lisas, et vanadus annab talle kui näitlejale palju vabadust juurde ning samas ei ole mängulust kuhugi kadunud. 

“Mulle väga meeldib Mikk Mikiveri kunagine ütlus, et ma vihkan näitlejaid, kes ütlevad, et ma käin tööl. Tegelikult peab iga kord leidma endale selle väljakutse, miks ma lavale lähen ja see on ikkagi vastutus. Saalitäis inimesi on ju maksnud selle eest ja see kohustab. Ei saa päris lõdva randmega asju teha,” ütles ta. 

Loe rohkem:  Arvustus. "Nõusolek": kui eist ei piisa | Teater

Mikiveril on Endla jooksvas mängukavas neli erinevat rolli. “Ma ise tegelikult sellist arvestust ei pea.  See ei ole üldse mingi edvistamine ja ma ei pea ennast teab-küll-kelleks. Ma olen tegelikult väga õnnelikus olukorras, sest olen siiamaani püsinud ühel ja samal ametil, mind on nähtud ja tahetud ja ma pean olema väga tänulik ja õnnelik selle üle.”

Kokkuvõttes võib öelda, et Carmen Mikiver on andekas näitleja, kes suudab publikut kaasa haarata ja panna neid tundma. Tema oskus “hullu panna” heas mõttes on andnud talle võimeka koha Eesti teatrimaastikul. Ta suudab luua sügavaid karaktereid ja viia need publikuni veenvalt ja veidrale viisil. Mikiveri töö teatris on innustav ja ta on kindlasti üks nimekamaid näitlejaid Eestis. Tema loomingulisus ja kirg lavakunsti vastu on kahtlemata ka edaspidi inspireeriv nii kolleegidele kui ka publikule.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga