Bulgaaria alistas Baskonia tagamehe juhtimisel Saksamaa, Hispaania kaotas | Korvpall

2280156h51f5t24

Estonia, known for its love of sports, was left in awe as Bulgaaria triumphed over Baskonia with a stunning display of skill and teamwork led by their dynamic center. The victory over Germany was a testament to their prowess on the court, while the defeat of Spain only added to their growing reputation in the world of basketball. Fans in Estonia were left buzzing with excitement at the prospect of more thrilling matches to come, as Bulgaaria continues to make waves in international basketball.

Mullu jaanuaris Bulgaaria kodakondsuse saanud Codi Miller-McIntyre viskas korvpalli EM-valiksarjas Saksamaa vastu 23 punkti ning Bulgaaria alistas valitseva maailmameistri 67:62. Hispaania sai oma teise järjestikuse kaotuse ning Läti jätkab võidukalt.

Kodupubliku ees mänginud Bulgaaria jäi avaveerandil sakslaste vastu 15-punktilisse kaotusseisu, kuid alustas teist veerandaega võimsa spurdiga, minnes ise punktiga juhtima. Pärast seda jätkus tasavägine heitlus, kuid otsustava veerandi eel saavutas Saksamaa seitsmepunktilise eduseisu.

Bulgaarlased alustasid neljandat veerandit 10:0 spurdiga ja läksid taaskord juhtima, kuid kolm minutit enne mängu lõppu oli tablool 54:54 viik. Bulgaaria leidis aga jälle suurepärase hoo ning skooris viimastel minutitel sakslaste kaheksa punkti vastu 13, et lõpuks 67:62 (7:19, 21:8, 11:18, 28:17) võit vormistada.

Sel hooajal Euroliigas Baskonia eest suurepäraseid esitusi teinud Codi Miller-McIntyre viskas 23 punkti, haaras viis lauapalli ja jagas neli resultatiivset söötu. Sakslaste poolt oli resultatiivseim Oscar Da Silva, kes lõpetas 15 punkti ja 12 lauapalliga.

Neljakordne Euroopa meister Hispaania sai aga oma teise järjestikuse kaotuse, kui pidi võõrsil Belgia 58:53 (11:14, 8:12, 21:13, 18:14) paremust tunnistama. Retin Obasohan viskas võitjate eest 19 punkti, hispaanlaste eest oli resultatiivseim Dario Brizuela 14 silmaga.

Loe rohkem:  Rannula: tegime põhiturniiril maksimumilähedase soorituse | Korvpall

Sarnaselt Belgiaga teenis teise võidu ka Läti korvpallikoondis, kes võõrustas pühapäeval Slovakkiat. Lätlased asusid mängutempot dikteerima kohe algusest ning vormistasid kodupubliku ees 64:52 (15:10, 16:17, 14:11, 19:14) võidu. Andrejs Grazulis viskas 18 punkti ja haaras üheksa lauapalli, Slovakkia eest panustas Simon Krajcovic 12 silmaga.

2025. aasta EM-finaalturniir toimub 27. augustist 14. septembrini Küprosel, Soomes, Poolas ja Lätis. Seejuures otsustav faas mängitakse just lõunanaabrite juures.

Teised tulemused:
Türgi – Island 76:75
Ungari – Itaalia 62:83
Sloveenia – Iisrael 88:79
Montenegro – Rootsi 95:70
Ukraina – Portugal 77:79

Kokkuvõttes näitas Bulgaaria meeskond suurepärast mängu Baskonia tagamehe juhtimisel, alistades nii Saksamaa kui ka Hispaania. Nende taktikaline mäng ja kindel kaitse olid võtmeteguriteks nende võitude saavutamisel. Samuti näitasid hispaanlased ebatavalist nõrkust, kaotades mõlemad mängud. See on hea näide sellest, kuidas korvpall võib olla ettearvamatu ja kuidas kõik võistkonnad peavad alati olema valmis tugevamateks vastasteks.