Tere tulemast! Briti endine peaminister Liz Truss lõi hiljuti uue tooride fraktsiooni, mis on kutsutud ühinema USA kontseratiivsete jõududega. See samm on tekitanud suurt elevust nii Briti kui ka välismaa poliitiliste ringkondade seas. Trussi eesmärk on tuua uut energiat ja suuremat konservatiivset mõjukust Briti poliitikasse. Sellel sammul võib olla suur mõju nii Britanniale kui ka rahvusvahelisele poliitikale laiemalt. Jääge meiega, et rohkem teada saada selle põneva arengu kohta!
Briti endine peaminister Liz Truss asutas teisipäeval uue liikumise, millega loodab valitsevat Konservatiivset Parteid veel enam parempoole nihutada.
Truss oli võimul vaid 49 päeva enne, kui tema enda partei ta oktoobris 2022 finantsturgudes hirmu külvanud äpardunud eelarve tõttu tagandas.
Siiski on Truss tänavuste üldvalimiste eel pinnuks silmas oma mantlipärijale Rishi Sunakile, kes arvamusküsitluste kohaselt oma koha kaotab.
Teisipäeval asutas Truss lõhestunud tooride seas veel ühe fraktsiooni nimega “populaarkonservatism”.
Liikumisel on endise tooride aseesimehe Lee Andersoni ja innuka Brexiti-pooldaja Jacob Rees-Moggi toetus, samuti toetavad seda teised niinimetatud vabaturumajandajad.
Fraktsiooni eesmärk on koguda toetust käremeelsemale rände- ja maksupoliitikale, et seeläbi partei manifesti parempoole liigutada. Sunak püüab samal ajal partei kesk- ja paremleeri vahel tasakaalu leida.
“Et Truss oma mantlipärijat õõnestab on ebatavaline, kuid mitte enneolematu,” ütles Londoni Queen Mary Ülikooli politoloog Tim Bale, viidates Margaret Thatcheri katsetele õõnestada John Majorit.
“Mis on ebatavaline on kiirus, millega ta püüdis – täiesti ebaedukalt, kui välja arvata tema enda ja käputäie vabaturu-ideoloogide kujutlemad – muuta end sügavalt häbiväärsest farsist väidetavalt põhimõttekindlaks kriitikuks,” ütles Bale.
Alates ametist lahkumisest on Truss ärgitanud valitsust vähendama maksusid, loobuma süsiniku netonulli kohustustest ja tõstma pensioniiga.
Läinud nädalal nimetas ta Sunaki plaani suitsetamine keelata “sügavalt ebakonservatiivseks”.
Samas ei nõua niinimetatud “populaarkonservatiivid” Sunaki väljavahetamist tooride juhina.
Konservatiividel on alates 2016. aasta Brexiti-hääletusest olnud viis liidrit ja erakond on arvamusküsitlustes opositsioonilisest Tööparteist maha jäänud.
In conclusion, the creation of a new conservative faction by former British Prime Minister Truss has significant implications for both UK politics and its relationship with other European countries, including Estonia. This move could potentially shift the balance of power within the UK government and impact negotiations with the EU. Estonia will need to closely monitor the developments within the new tooride fraktsioon and assess how it may affect future diplomatic relations and agreements. The emergence of this new faction highlights the ongoing complexities and dynamics within European politics.
Võib-olla tunnete huvi:
Kõigi riigiteenistujate 35-päevast puhkust seadusesse siiski ei kirjutata | Eesti
Selgus Prantsusmaa jalgpallikoondis koduseks olümpiaks | Jalgpall
Djokovic tagas Wimbledonis koha poolfinaalis | Tennis
Võrklaev soovitas Rail Balticu ettevõtte viia börsile | Majandus
Vene parlament kinnitas maksutõusud | Välismaa
Briti ja Prantsuse valimissüsteemid moonutavad tulemusi stabiilsuse nimel | Ühiskond
EM-i blogi | Kellest saab teine finalist? | Jalgpalli EM
Rein Sikk: igaüks, kes Venemaale läheb, maksku Eestile kümme eurot | Arvamus