Bratkat ootab pikk vigastuspaus, oma tiimi juurest lahkus ka Adams | Korvpall

2147839h6328t24

Tere tulemast Eestisse! Korvpallifännid üle kogu riigi on kurbade uudiste lainel, kuna Bratkat, meie armastatud korvpallur, ootab pikaajalist vigastuspausi. Lisaks sellele on ta otsustanud lahkuda oma tiimi juurest ja see on šokeerinud paljusid fänne. Lisandunud on ka uudis, et ka Adams on lahkunud meeskonnast, mis on jätnud fännid murelikuks tiimi tuleviku osas. Aga üks asi on kindel – Eesti korvpall on endiselt põnevil ja ootab põnevaid seiklusi tulevikus!

Eesti koondise tsentri Maaja Bratka jaoks on esialgse info kohaselt kahjuks hooaeg vigastuse tõttu lõppenud. Tema kodunaiskond Champagne Basket (5-7) pidi lõppenud nädalal vastu võtma kaotuse, kui võõrsil jäädi 68:71 alla nendega tabelis samale pulgale tõusnud Feytiat’ (5-7) tiimile, vahendab Basket.ee.

31-aastasel Bratkal jäi 11 liigakohtumisega kirja keskmiselt 25 mänguminutit ning selle ajaga kogus eestlanna 7,8 punkti, 4 lauapalli ja 0,7 vaheltlõiget. Tema kahepunktiviskeid tabasid 44,8- ja kolmesed 39,1-protsendiliselt.

Mailis Pokk ja Poznan (6-9) pidid Poola kõrgliigas vastu võtma kolmanda järjestikuse kaotuse, kui võõrsil jäädi 64:75 alla Wroclawi (10-4) naiskonnale.

Eestlanna jaoks oli tegemist kehva viskepäevaga, kui 29 minutiga kogunes kontole kaks punkti (kahesed 1/6, kolmesed 0/2), kuus lauapalli, neli resultatiivset söötu, neli pallikaotust ja viga.

31-aastane Pokk on nüüd 15 liigamänguga Poolas kogunud keskmiselt 28,7 minutit, 9,7 punkti, 4 lauapalli ja 2,1 resultatiivset söötu. Eestlanna visketabavus on olnud kahepunktialast 37,5 protsenti ning kolmesejoone tagant 43,1 protsenti. Järgmise kohtumise peab Poznan 20. jaanuaril, kui kodusaalis võõrustatakse liigatabeli liidrit Polkowicet (13-1).

Eesti koondislane Tea Adams on Saksamaa kõrgliigatiimist Leverkusenist (2-12) vigastuse tõttu lahkunud. 24-aastase Adamsi keskmisteks näitajateks 10 mänguga jäid 8,3 punkti, 2,7 lauapalli ja 1,7 resultatiivset söötu. Kahepunktivisete tabavuseks oli 43,1 protsenti ja kolmestel 30,4 protsenti.

Loe rohkem:  Tugevalt alustanud Tartu Ülikool pidi ikkagi VEF-i paremust tunnistama | Korvpall

Greeta Üprus ja Ferragudo (3-12) naiskonnal lõppenud nädalal mängu ei olnud ning tiim on endiselt Portugali kõrgliigas 12 naiskonna hulgas viimasel positsioonil.

29-aastane Üprus on Portugali kõrgliigas 11 kohtumisega kirja saanud keskmiselt 34 minutit, 13,8 punkti, 5,5 lauapalli, 1,2 resultatiivset söötu ja 0,9 vaheltlõiget. Kahepunktiviskeid on eestlanna tabanud 42,5- ja kolmeseid 41,3-protsendiliselt. Järgmisena võõrustab Ferragudo naiskond 20. jaanuaril CPN-i (6-8) tiimi.

Marta Eleri Jaama ja Södertälje (12-0) naiskonna täiuslik liigahooaeg jätkus lõppenud nädalal koguni kahe mänguga, mis mõlemad suurelt võideti.

Esmalt saadi kodusaalis 99:46 jagu Marki (3-7) naiskonnast. Noor eestlanna viibis väljakul 18 minutit, kuid punktiarvet ei avanud (kahesed 0/3). Küll jäi Jaamale kaks lauapalli, üks vaheltlõige ja kolm pallikaotust.

Nädala teises matšis sai Södertälje võõrsil 87:42 jagu liiga viimasest Visby (1-11) naiskonnast. Ka seekord sai Jaama platsil olla 18 minutit ning kogus selle ajaga neli punkti (kahesed 2/2), ühe resultatiivse söödu ja kaks vaheltlõiget.

18-aastase eestlanna keskmised näitajad on 12 kohtumisega olnud 11,4 minutit, 1,6 punkti, 1,6 lauapalli ja 0,5 viskeblokeeringut. Jaama kahepunktivisete tabavus on olnud 38,9 protsenti ja kolmepunktivisete tabavus 20 protsenti. Södertälje peab järgmise kohtumise 24. jaanuaril koduväljakul, kui võõrustatakse Östersundi (6-4).

2166211h6d0ct24

Anna Gret Asi ja Oklahoma State Cowgirls (10-6) said eelmise nädala kokkuvõttega võrreldes vahepeal juurde nii võidu kui kaotuse. Esmalt alistati skooriga 71:58 Texas Tech (13-5). Eestlanna kogus 28 minutiga seitse punkti (kahesed 0/1, kolmesed 2/3, vabavisked 1/2), kaks lauapalli, kaheksa resultatiivset söötu, ühe vaheltlõike, neli pallikaotust ja kolm isiklikku viga.

Nädala teises matšis jäädi kehva viimase veerandaja tõttu 64:70 alla Kansase ülikoolile. Viimased kümme minutit kaotas Oklahoma State 12:25. 21-aastane Asi oli platsil 39 minutit ja viskas oma tiimi resultatiivseimana 16 punkti (kahesed 5/11, kolmesed 2/9), hankis viis lauapalli, jagas ühe korvisöödu ning tegi viis pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Loe rohkem:  Rait-Riivo Laanet ootab pikk vigastupaus | Korvpall

Asi selle hooaja senised keskmised näitajad on 16 kohtumisega olnud 32,1 minutit, 13,9 punkti, 3,1 lauapalli, 4,2 korvisöötu ja 1,4 vaheltlõiget. Visketabavus väljakult on eestlannal olnud 43,4 protsenti, sealhulgas kolmesejoone tagant 35,6 protsenti.

Marie Anette Sepp ja University of Albany (14-2) teenisid juba kümnenda järjestikuse võidu, kui 60:58 mängiti üle endise Eesti koondislase Viive-Kai Rebase kunagine ülikool Binghamton (5-11). 21-aastane eestlanna mänguaega ei teeninud.

Anete Elisabeth Adleri kodunaiskond Boston University (11-4) pidas kaks kohtumist ning esmalt kaotati 87:91 American University (5-9) naiskonnale ning seejärel võideti 55:48 Loyola Marylandi (6-9). Detsembris vigastada saanud 20-aastane eestlanna kummaski kohtumises kaasa ei löönud.

Johanna Eliise Tederi kodunaiskond Washington State (11-5) pidi vastu võtma kolmanda kaotuse järjest, kui 72:73 jäädi alla California (12-3) ülikoolile. 23-aastane eestlanna jätab jalaprobleemide tõttu tänavu kogu hooaja vahele.

Kuigi Bratkat ootab hetkel pikk vigastuspaus, on oluline meeles pidada, et ta on jätkuvalt oluline osa oma tiimist. Jätkuv toetus ja julgustus tema tiimikaaslastelt ja fännidelt aitab kindlasti kaasa tema taastumisele. Samuti tuleb mõista, et Adamsi lahkumine võib mõjutada meeskonna dünaamikat, kuid see avab ka uusi võimalusi teistele mängijatele astuda esile ja näidata oma potentsiaali. Oluline on jääda positiivseks ja tugeda oma meeskonnakaaslasi keerulistel aegadel.