Blinken süüdistas Iraani Punase mere laevarünnakutele kaasa aitamises | Välismaa

2209581h3eb0t24

Tere tulemast! Täna arutleme tähtsat teemat: USA välisminister Anthony Blinken süüdistas Iraani Punase mere laevarünnakutele kaasaaitamises. See uudis on äärmiselt oluline mitte ainult rahvusvahelise poliitika seisukohast, vaid ka meie enda julgeoleku huvides. Arutame, mida see konkreetne süüdistus tähendab Iraani jaoks ning millised võivad olla selle tagajärjed rahvusvahelisele üldsusele ja eriti Balti riikidele. Soovime anda teile täna põhjaliku ülevaate sellest olulisest arengust ja kutsuda teid kaasa mõtlema selle süüdistuse võimalikest mõjudest.

USA välisminister Antony Blinken tegi kolmapäeval üllatusvisiidi Bahreini ning süüdistas Iraani Punase mere laevarünnakutele kaasa aitamises. Raketi- ja droonirünnakuid korraldavad Punasel merel Jeemeni huthi mässulised.

“Neid rünnakuid aitab ja õhutab Iraan tehnoloogia, varustuse, luure, infoga,” ütles Blinken ajakirjanikele Bahreinis.

Blinken kohtus varem kolmapäeval ka Palestiina presidendi Mahmud Abbasiga, et mõjutada palestiinlasi viima läbi valitsusreformid, mis on osa Gaza sõjajärgse korralduse plaanidest ja samm Palestiina riigi poole.

Blinken ütles, et Abbas on pühendunud Palestiina Omavalitsuse reformimisele.

“Ta on väga pühendunud sellele ja on väga valmis edasi liikuma,” ütles Blinken Bahreinis vastuseks AFP küsimusele Abbasi pühendumisest Palestiina Omavalitsuse reformimisele.

Abbas kohtub kolmapäeva õhtul Jordaania ja Egiptuse juhtidega. Need kaks riiki on USA liitlastena tegutsenud aastaid Iisraeli-Palestiina konflikti vahendajatena. 

88-aastane Abbas on olnud president juba alates 2005. aastast. Abbas rahva seas populaarne ei ole. 

Blinken on neljandal Lähis-Ida visiidil sõja puhkemisest peale ning viimastel päevadel on ta kohtunud Saudi Araabia, Jordaania, Katari, Araabia Emiraatide ja Türgi liidritega. Tema sõnul on nad valmis panustama sõjajärgsetesse plaanidesse, kuid ootavad vastutasuks samme Palestiina riigi loomise suunas.

Blinken ütles teisipäeval pärast kohtumist Netanyahu ja teiste kõrgete Iisraeli ametnikega, et Iisrael peab lõpetama Läänekalda asunduste laiendamise, kodude lammutamise ja palestiinlaste väljaajamise, mis õõnestab nende võimet oma aladel ise valitseda.

Loe rohkem:  USA meedia prognooside kohaselt võitis Iowas Trump | Välismaa

Samal ajal käib Gazas 7. oktoobrist vaibumatult sõda, mis on põhjustanud humanitaarkatastroofi, kuid toonud ka vägivalla eskaleerumise Iisraeli ja Liibanoni šiialiikumise Hizbollah vahel, mis kätkeb endas laiema konflikti ohtu.

In conclusion, the accusation made by US Secretary of State Antony Blinken towards Iran for contributing to the recent attacks on ships in the Red Sea is a serious allegation that could further escalate tensions in the region. It is important for all parties involved to exercise caution and diplomacy in order to prevent any further conflict. Estonia, as a member of the international community, should continue to advocate for peaceful resolutions and dialogue in order to de-escalate the situation and promote stability in the region. It is crucial for all parties to work towards finding common ground and addressing any grievances through diplomatic channels.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga